Borka i Sambor już w sprzedaży!!

fot. MPPP w Gnieźnie

Borka i Sambor. Smok

cena: 18,00 zł

__________________________

Zamów publikację:

t: 61 426 46 41 w. 210 | e: sklep@muzeumgniezno.pl

Zamawiający oświadcza, że zapoznał się z treścią Regulaminu i akceptuje jego postanowienia TUTAJ

__________________________

Borka i Sambor. Przygoda ze Smokiem Wawelskim

 

Borka i Sambor w drodze po nową przygodę! To już trzecia część popularnego komiksu o sympatycznych bohaterach, o których opowiadają Elżbieta Żukowska i Karol Kalinowski. Tym razem tytułowi Borka i Sambor przenoszą się w sam środek zimowej zawieruchy, jaka zapanowała w grodzie Kraka. Oczywiście, nie obędzie się bez bliskiego spotkania ze smokiem wawelskim. 

 

 

O baśnie i legendy trzeba dbać, regularnie je czytać, by nie zakurzyły się w pamięci. Odświeżać, przetwarzać, bawić się motywami i cieszyć ich znaną od wieków treścią. 

Opowieść o smoku wawelskim należy do kanonu polskich legend, znana jest większości dzieci, pomimo braku disnejowskich adaptacji. Jest w niej groźna poczwara porywająca królewny, jest mądry i sprytny szewczyk, są bezsilni rycerze próbujący powalić smoka, a ostatecznie wszystko dobrze się kończy i dlatego ta historia wydała mi się niezwykle atrakcyjna fabularnie. Na niej osnułam nowe przygody Borki i Sambora, którzy za sprawą tajemniczego, magicznego jaja podróżują w czasie i przestrzeni. Bo przed rudowłosymi bliźniakami nie ma żadnych granic, a gdy wpadają w środek smoczego oblężenia, na horyzoncie pojawia się przygoda! 

                                                                           Elżbieta Żukowska

#Komiks #MuzeumGniezno