Dyskusja o klasztorze Zakonu Rycerskiego Bożogrobców

fot. Archiwum MPPP w Gnieźnie

Jednemu z najciekawszych miejsc na terenie Gniezna – Wzgórzu Krzyżackiemu są poświęcone kwietniowe Gnieźnieńskie Konwersatoria Historyczne. Od średniowiecza do XIX wieku funkcjonował tam klasztor, należący do Zakonu Rycerskiego Grobu Bożego w Jerozolimie. Konwersatoria są doskonałą okazją do poznania wyników najnowszych badań archeologicznych prowadzonych pod kierunkiem dr. Tomasza Janiaka z Działu Naukowego Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie.

Prowadzenie: dr Kamil Wasilkiewicz (Instytut Kultury Europejskiej w Gnieźnie UAM)

Prelegent: dr Tomasz Janiak (Dział Naukowy Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie)

25 kwietnia 2019 roku, godzina 17.00

Instytut Kultury Europejskiej w Gnieźnie, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu