Kalendarz historyczny na lipiec 2019


​Pobierz tapetę (kalendarz historyczny) TUTAJ

 

Specjalnie z myślą o Was rozpoczęliśmy akcję „Miesiąc z Muzeum”. Jej efektem jest comiesięczna nowa tapeta na pulpit ekranu – kalendarz historyczny z wybranym zabytkiem, który można zobaczyć w naszym Muzeum.

W tym roku proponujemy nową odsłonę tego działania. Tym razem tematem przewodnim są zabytki z wystawy czasowej „Kultura muzyczna w początkach państwa polskiego”. Co miesiąc proponujemy na naszym profilu na Facebooku dwa zabytki z tej ekspozycji. 

Na lipiec do wyboru były:

  • Gwizdek drewniany z 2. połowy XI w. z Wolina (ze zbiorów Muzeum Narodowego w Szczecinie)
  • Tarło drewniane z X-XIII w. z Opola (ze zbiorów Muzeum Śląska Opolskiego w Opolu).

Internauci zdecydowali, że motywem kalendarza historycznego na lipiec został GWIZDEK drewniany z 2. połowy XI w. z Wolina (ze zbiorów Muzeum Narodowego w Szczecinie).

​Pobierz tapetę (kalendarz historyczny) TUTAJ

---

Akcję rozpoczęliśmy w 2016 r., a jej tematem były zabytki ze zbiorów Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie. W roku 2017 tematem przewodnim były zwierzęta, pochodzące z naszej kolekcji płytek ceramicznych i kafli.

Dzięki akcji „Miesiąc z Muzeum”, w wyniku ankiety przeprowadzonej na naszym profilu na portalu Facebook, możecie decydować o wyglądzie kalendarza-tapety na pulpit w Waszym komputerze! 

Chcesz mieć wpływ na tę decyzję? Zaglądaj na nasz profil na FB.

 

#muzeum #historia #kalendarz #KulturaMuzyczna