Europejskie Dni Dziedzictwa 2019

fot. MPPPG

EUROPEJSKIE DNI DZIEDZICTWA 2019
„Palatium na celowniku archeologa”

(bezpłatne zajęcia dla grup szkolnych)


Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa zaprasza grupy szkolne do udziału w niezwykłej lekcji „Palatium na celowniku archeologa”, która prowadzona będzie na terenie wykopalisk „Ekspedycja Palatium. Gniezno 2019” na Wzgórzu Lecha. Zajęcia są bezpłatne i odbywać się będą od 9 do 12 września 2019 r. Obowiązują zapisy.

Miejsce, gdzie odbywać się będzie lekcja, jest nieprzypadkowe. Po pierwsze, Wzgórze Lecha to elementarny i historyczny punkt początków państwa polskiego. Aktualnie prowadzone są tam badania archeologiczne „Ekspedycja Palatium. Gniezno 2019”.

Opowiadamy o najdawniejszej historii oraz źródłach, z których czerpiemy wiedzę na ten temat. Skupimy się na specyfice pracy archeologa oraz dziejach badań Wzgórza w ogóle. W szczególności odsłonimy fakty i ciekawostki dotyczące samego palatium: czym było, kto w nim zamieszkiwał… i gdzie się ono dziś znajduje?

Europejskie Dni Dziedzictwa to największe w Europie wydarzenie promujące dziedzictwo kulturowe. Zgodnie z decyzją Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego hasło przewodnie 27. edycji EDD w Polsce brzmi: „Polski splot”.
 

Miejsce: wykopaliska „Ekspedycja Palatium. Gniezno 2019” na Wzgórzu Lecha w Gnieźnie.
Termin: 9-12 września 2019 r.

Zajęcia odbywają się od poniedziałku do czwartku o pełnych godzinach (od 9.00 do 14.00).
Czas trwania: 30 minut.

Udział w zajęciach jest bezpłatny.
Obowiązują zapisy!

Zgłoszenia i informacje:
t: 61 426 46 41 w. 210 lub e: rezerwacje@muzeumgniezno.pl

Zapraszamy!

zobacz plakat [plik jpg]

#EDD #EkspedycjaPalatium #LekcjeMuzealne