Gnieźnieńskie Konwersatoria Historyczne

fot. MaSz-Foto Malengowski

24 października 2019 r., godz. 17.00
Wstęp wolny
IKE UAM w Gnieźnie, ul. Kostrzewskiego 5-7, sala 2.0

Gnieźnieńskie Konwersatoria Historyczne
SPORT ŻUŻLOWY W GNIEŹNIE
Historia, organizacja, promocja

Zapraszamy na kolejne w tym roku spotkanie w ramach Gnieźnieńskich Konwersatoriów Historycznych. 24 października (czwartek) Paulina Michalska, absolwentka studiów licencjackich IKE UAM, opowie o historii, organizacji i wielu ciekawostkach związanych ze sportem żużlowym w Gnieźnie.

Sport żużlowy w Polsce ma długą, kilkudziesięcioletnią tradycję. Obecnie wyróżnia się pośród wielu różnych dyscyplin sportowych i międzynarodowych sukcesów polskich sportowców. To przede wszystkim najlepsza liga świata – potężna machina, także finansowa, oraz wybitne nazwiska, z tegorocznym mistrzem świata Bartoszem Zmarzlikiem.

Ze względu na popularność „czarnego sportu” wśród mieszkańców Gniezno jest idealnym przykładem dominacji tej dyscypliny nad innymi. Dzisiaj w naszym mieście funkcjonuje Gnieźnieńskie Towarzystwo Motorowe Start. Jest ono jednocześnie kontynuatorem tradycji sportu żużlowego w Gnieźnie. Podczas wykładu przybliżone zostaną m.in. wątki kulturowo-społeczne w żużlu, jego ciekawa historia oraz zagadnienia związane z promocją na przykładzie działalności GTM Start. 

24 października 2019 r., godz. 17.00
Gnieźnieńskie Konwersatoria Historyczne
Prowadzenie:  Paulina Michalska (absolwentka studiów licencjackich IKE UAM)
Miejsce: Instytut Kultury Europejskiej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu – Gniezno, ul. Kostrzewskiego 5-7, sala 2.0

Wstęp wolny
Zapraszamy!

 

Zobacz (pobierz) PLAKAT [plik JPG]

 

#Gniezno #żużel #historia #wykład