„100 metrów historii. Ulica Rzeźnicka” (IMG)

fot. MPPPG

Interaktywne Muzeum Gniezna

„100 metrów historii. Ulica Rzeźnicka” to pierwszy w tym roku spacer Muzealnego Detektywa, który razem z uczniami III Liceum Ogólnokształcącego z Gniezna przypomni historię niewielkiej ulicy Rzeźnickiej.

Będzie można usłyszeć m.in. o tym, od kiedy w budynku przy Rzeźnickiej 1 mieściła się pierwsza cukiernia. Wszystko wskazuje na to, że właśnie tu gnieźnieńskie emancypantki kupowały słodkości. Jednak to nie wyczerpuje historii tej ulicy, która być może powinna nazywać się Samochodową?

Podczas spaceru uczestnicy poznają wiele historii, m.in. o Władysławie Pluciuńskim i  jego ogromnym warsztacie samochodowym, o braciach Waberskich i ich wspaniałym salonie, w którym w wystawach okiennych stały Lincoln i Ford. Ulica Rzeźnicka to też dramat pana Zwierzyńskiego i losy pierwszej polskiej mydlarni w Wielkopolsce.

„100 metrów historii” to cykl spacerów po miejskich uliczkach w ramach Interaktywnego Muzeum Gniezna. Ich celem jest opowieść o historii miasta przez pryzmat historii jego mieszkańców. Każdy spacer uatrakcyjniony jest obecnością młodzieży, która lokalne opowieści przekłada na teatralny język.

Zapraszamy!

„100 metrów historii. Ulica Rzeźnicka”
13 lutego 2020 r., godz. 17.00

Miejsce: zbiórka przed budynkiem Starego Ratusza róg ulic Chrobrego i Rzeźnickiej
Wstęp wolny
Prowadzenie: Jarosław Mikołajczyk (Detektyw Muzealny)
Oprawa: Teatr 100 metrów (III LO)

Współpraca: Aleksander Karwowski i Klasyczne Gniezno

► Pobierz PLAKAT [plik JPG]

 

 

#100MetrówHistorii #IMG #DetektywMuzealny