„Czy wiesz, że...”. Muzeum na witrynach sklepowych

Wielkoformatowe plansze popularyzujące historię po raz kolejny pojawiły się na witrynach sklepowych w centrum Gniezna. Nasze Muzeum kontynuuje rozpoczęty cztery lata temu projekt wystaw plenerowych, które dosłownie wychodzą na ulice miasta i przyciągają uwagę nie tylko mieszkańców, ale i turystów.

Na planszach prezentujemy rysunki satyryczne autorstwa Tomasza Pląskowskiego komentujące ciekawe wątki z historii i życia codziennego wczesnego średniowiecza. Wybraliśmy je z cyklu „Czy wiesz, że…”, który publikujemy na naszym profilu na Facebooku.

Jakie informacje przekazuje wystawa? Jeśli interesuje was, jak władcy radzili sobie z nerwami, jakich technik używano do walki ze Słowianami, jakie były pierwsze wzmianki o chrześcijaństwie w naszej części Europy, czy jak Bolesław Chrobry karał za nieprzestrzeganie postów – koniecznie musicie przejść się po Gnieźnie w poszukiwaniu naszych plansz!

Twórcy:

Autor cyklu „Czy wiesz, że…”:
dr Michał Bogacki

Autor rysunków:
Tomasz Pląskowski

Autorzy tekstów:
dr Michał Bogacki, Anna Lubczyńska

Produkcja:
Magda Robaszkiewicz

Opracowanie graficzne:
YOS Studio

Lokalizacja wystawy w Gnieźnie: