„Uwaga Historia!” w Wolinie

Od 28 lipca do końca października tego roku Muzuem Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie udostępnia w Muzeum Regionalnym im. Andrzeja Kaubego w Wolinie (woj. zachodniopomorskie) wystawę „Uwaga Historia! Odtwórstwo historyczne wczesnego średniowiecza w Polsce”.

Na wystawie można dowiedzieć się wiele zarówno o historii ruchu „wcześniaków” (odtwórców wczesnego średniowiecza), jak i o ludziach, którzy wnieśli wkład w jego rozwój. Możliwe jest również zobaczenie strojów użytkowanych przez „odtwórców” wczesnego średniowiecza w Polsce jeszcze w latach 80. ubiegłego wieku. Wybór miejsca kolejnej prezentacji wystawy nie jest przypadkowy. Odbywający się w Wolinie od 1993 roku Festiwal Słowian i Wikingów jest jedną z największych na świecie imprez, w których uczestniczą odtwórcy wczesnego średniowiecza z całego świata.

Prezentowana od stycznia do lipca 2019 roku w Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie wystawa cieszyła się dużym zainteresowaniem. Mamy nadzieję, że jej odsłona w Muzeum Regionalnym im. Andrzeja Kaubego w Wolinie przyciągnie również wielu zainteresowanych. Zapraszamy!

Więcej o wystawie

#