”Koleje Historii” w Muzeum

W tym roku obchodzimy 100-lecie bitwy warszawskiej, najważniejszej operacji wojskowej wojny polsko-bolszewickiej. Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie uczestniczy w dwóch przedsięwzięciach związanych z przybliżeniem obu tych wydarzeń. Przybliża również mało znany fakt – udział Wielkopolan w wydarzeniach sprzed 100 lat.

17 oraz 18 września miejsce będzie miała prezentacje filmu „Wiktoria 1920” w technologii VR 360o w Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie. W godzinach od 10.00 do 15.00 prezentacje przeznaczone są dla grup zorganizowanych, po godzinie 16.00 dla osób indywidualnych. Zapisy na pokazy dostępne są poprzez stronę www.konceptkultura.pl.

27 oraz 28 września w pociągach Kolei Wielkopolskich wyświetlane będą specjalnie przygotowane prezentacje ukazujące wybranych Wielkopolan, uczestników wydarzeń roku 1920. W jednym zaś będą dodatkowo specjalne dwa indywidualne stanowiska, gdzie prezentowany będzie wspomniany film "Wiktoria 1920".

Organizatorzy zapewniają, że wszelkie zasady bezpieczeństwa w związku z pandemią są zachowane. Gogle, za pomocą których można przenieść się do roku 1920, są zaopatrzone w jednorazowe wkładki, a cały sprzęt jest każdorazowo odkażany.

Plakat wydarzenia do pobrania

 

#MPPP #Koleje #Historii