Aplikacja 3D ”W gnieźnieńskim grodzie”

Zdjęcie z premiery aplikacji w naszym Muzeum (fot. FOTOSTUBE)

Aplikacja mobilna na smartfony i tablety ”W gnieźnieńskim grodzie” to interaktywna makieta wczesnośredniowiecznego gnieźnieńskiego grodu w technologii mobilnego 3D oraz Augmented Reality (rozszerzonej rzeczywistości). Jesteśmy jednym z pierwszych Muzeów w Polsce, które stworzyło aplikację w tej technologii. Pomysłodawczynią oraz realizatorką projektu jest Magdalena Robaszkiewicz (Kierownik Działu Obsługi Wystaw i Edukacji)

Po zainstalowaniu aplikacji na osobistym sprzęcie (smartfon lub tablet), skieruj kamerę na jeden ze znaczników (możesz pobrać go wraz z aplikacją). Wówczas na ekranie urządzenia, "nad" materiałami drukowanymi, pojawi się dynamiczny model grodu, który możesz obserwować pod różnymi kątami.

 Pobierz i zainstaluj MOBILNY PRZEWODNIK (link do Google play)

Dużą atrakcją zarówno dla dzieci, jak i dorosłych jest nauka historii poprzez zabawę z aplikacją oraz książką "W Gnieźnieńskim grodzie". Aplikacja działa też z książką "Tysiąc lat temu w Gnieźnie", którą możecie kupić odwiedzając nasze Muzeum, bądź przez Internet (szczegóły znajdziesz TUTAJ).

 

 

 

 

 

##aplikacja ##mobilny ##przewodnik