Poszukiwanie zaginionych historii

fot. MPPP w Gnieźnie

Dnia 28 maja 2016 r. w naszym Muzeum odbyło się historyczne wydarzenie w ramach  XXX-ego Międzynarodowy Zlot Miłośników Eksploracji i Historii. Zlot zorganizowali prawdziwi miłośnicy odrywania historii, którzy podjęli współpracę z Działem Naukowym naszego Muzeum.

Poszukiwacze Zapomnianej Historii, główni organizatorzy tego wydarzenia, przygotowali razem z archeologami z MPPPG ciekawy program wydarzeń, w którym uczestniczyli zarówno specjaliści, entuzjaści, jak i amatorzy historii i eksploracji. 

Dziękujemy za zainteresowanie wykładami Michała Antczaka ze stowarzyszenia SAKWA, który opowiedział o współpracy archeologów i poszukiwaczy. Zainteresowanie wzbudziła także ożywiona dyskusja, w której uczestniczył Tomasz Sawicki (zastępca dyrektora Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie), a także dr Michał Brzostowicz (zastępca dyrektora Muzeum Archeologicznego w Poznaniu). 

Uczestnicy wydarzenia, które współorganizowaliśmy mogli następnie zwiedzić dwie cieszące się dużym uznaniem wystawy "Początki Państwa Polskiego" (wystawa stała), a także "Chrzest - św. Wojciech - Polska. Dziedzictwo średniowiecznego Gniezna" (wystawa czasowa).

Cieszymy się, ze Was także interesuje archeologia i historia!

 

 

#historia #gniezno #archeologia #zabytki