Dni Otwarte Funduszy Europejskich - darmowy wstęp do Muzeum!

Tomasz Janiak (Dział Naukowy) podczas oprowadzania po wystawie "Początki państwa polskiego" - tutaj przy wale grodowym, fot. FOTOSTUBE

20 i 21 maja 2017 roku, w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich, wstęp do naszego Muzeum był bezpłatny! Zaprosiliśmy na zwiedzanie wystawy „Początki państwa polskiego”, po której oprowadził Tomasz Janiak (Dział Naukowy) oraz Adam Bąkowski (Biblioteka). Zwiedzanie wystawy w towarzystwie muzealnika było możliwe 20 i 21 maja od godz. 12.00-13.00.

POCZĄTKI PAŃSTWA POLSKIEGO:

Wystawa z filmami wykonanymi w technologii 3D ukazuje historię początków państwa polskiego z perspektywy trzech haseł: Państwo, Źródła, Kultura. Zaprezentowano na niej ponad 500 eksponatów, m.in. rekonstrukcję drewnianego wału grodu w Gnieźnie z lat 40. X wieku, detale architektoniczne z XI-wiecznej katedry gnieźnieńskiej, zabytki archeologiczne dotyczące wierzeń i życia codziennego w czasach pierwszych Piastów, regalia królewskie, księgi, dokumenty, pieczęcie i bulle, elementy wyposażenia średniowiecznych wojów, insygnia władzy biskupiej. Uzupełnieniem wystawy jest przedstawiona na osi czasu genealogia dynastii Piastów i znaczących faktów z historii okresu ich panowania. Zwiedzaniu wystawy towarzyszy muzyka z płyty międzynarodowego zespołu „Ensemble Peregrina”.

#zwiedzanie #bezpłatnie #weekend #historia