”Zrób to sam w Muzeum” - warsztaty dla dzieci

Zawieszka w kształcie postaci kobiecej w długiej sukni, Muzeum Archeologiczno Historyczne w Elblągu. Fot. Lech Okoński

2 lipca od godz. 11.00-13.00 odbyły się znane już naszym stałym bywalcom warsztaty pod hasłem "Zrób to sam w Muzeum". Są to warsztaty dla dzieci w wieku 6-12 lat, którym mogą towarzyszyć starsi opiekunowie. Polegały na tworzeniu wikińskiej biżuterii i ozdób. 

Tym razem inspirowacją było dawne wzornictwo skandynawskie związane z kulturą wikingów. Poznać można było najbardziej charakterystyczne style sztuki wikińskiej, ucząc się je rozpoznawać i poszukując ich śladów na zabytkach prezentowanych na naszej wystawie czasowej "WIKINGOWIE W POLSCE? Zabytki skandynawskie z ziem polskich".

Część warsztatowa spotkania polegała na wykonaniu biżuterii (amulety, zawieszki) zdobionej motywami zwierzęcymi i roślinnymi. Stosuje się do tego działania różne techniki (odlewy z cyny, wosku i laku). Dla najmłodszych dzieci nieco łatwiejsze zadanie polega na wyciskaniu wzorów na różnych materiałach (papierze, glinie samoutwardzalnej). Warsztaty poprowadziła Marta Karalus-Kuszczak (pracownia edukacyjna MPPP w Gnieźnie)

Warto aktywnie spędzić czas z dziećmi w naszym Muzeum!

#RodzinnaNiedziela #warsztaty #wikingowie #biżuteria