Interaktywne Muzeum Gniezna - dołącz do nas!

Zapraszamy do przyłączenia się do Interaktywnego Muzeum Gniezna. Co kryje się pod tą nazwą? Jest to projekt wielowymiarowy, którego jednym z głównych celów jest gromadzenie i popularyzacja wiedzy na temat historii Gniezna. Jak to działa? Zaczynamy od zgromadzenia osób, które są zainteresowane działaniami promującymi historię miasta - lokalnych pasjonatów, przedstawicieli instytucji miejskich i wszystkich mieszkańców Gniezna.

Co zrobić, by do nas dołączyć? Zaczęliśmy od utworzenia grupy na Facebooku (kliknij TUTAJ), w której będziemy dzielić się historiami związanymi z Gnieznem i jego mieszkańcami, publikując materiały archiwalne dotyczące różnych okresów z dziejów naszego miasta. Wystarczy dołączyć do grupy, by stać się częścią naszej społeczności. Na strone grupy będziemy zachęcać naszych członków do dzielenia się swoimi archiwalnymi materiałami. Nasz wspólny wysiłek będzie pierwszym krokiem do stworzenia portalu poświęconego historii Gniezna.

Facebook i co dalej? Grupa, którą właśnie tworzymy to pierwsze działanie Interaktywnego Muzeum Gniezna. Wierzymy, że dzięki temu uda nam się stworzyć bazę danych poświęconą historii Gniezna w celu udostępnienia jej na naszej stronie internetowej, a w przyszłości na portalu z interaktywną mapą miasta i lokalizacją zdigitalizowanych gnieźnieńskich pamiątek.

Czy działamy tylko w internecie? Media spłecznościowe to bardzo przydatne narzędzie do tego, by szybko się "spotkać" i "porozmawiać" o historii naszego miasta bez względu na dzielące nas odległości. Dzięki temu komunikatorowi chcemy zebrać i sami przedstawiać pomysły na wystawy i inne działania w przestrzeni miejskiej, które po kolei będziemy realizować. Być może nasze interaktywne i wielowymiarowe działanie będzie pierwszym krokiem do powstania osobnego oddziału poświęconego historii naszego miasta?

Zapraszamy do współpracy - zostańmy bliskimi sąsiadami!

Grupa Interaktywnego Muzeum Gniezna na Facebooku: TUTAJ
Informacji udziela: Magda Robaszkiewicz (Kierownik Działu Obsługi Wystaw i Edukacji)
t: 61 426 46 41 w. 209
e: magda.robaszkiewicz@muzeumgniezno.pl

#InteraktywneMuzeumGniezna #wystawy #wydarzenia