Nasz nowy komiks „Borka i Sambor” - już w sprzedaży!

Fot. MPPP w Gnieźnie

Zamów publikację:

t: 61 426 46 41 w. 208 | e: sklep@muzeumgniezno.pl

Przed złożeniem zamówienia prosimy o zapoznanie się z regulaminem sprzedaży wysyłkowej TUTAJ.

Cena: 18 

Już jest w sprzedaży! Nasz nowy komiks z cyklu dla dzieci i młodzieży „Lubię te historie!”. Jest to komiks historyczno-przygodowy dla dzieci (choć dorośli także przy nim mogą świetnie spędzić czas) pt. „Borka i Sambor”, za którego odpowiedzialni są uznani twórcy literatury dziecięcej i nie tylko! Komiks jest już w sprzedaży!

Scenariusz komiksu został oparty o opis zawarty w „Kronice polskiej” Anonima tzw. Galla, dotyczący postrzyżyn syna Piasta i syna Popiela oraz wizytę pielgrzymów. Do współpracy Muzeum zaprosiło Elżbietę Żukowską, znawczynię literatury, scenarzystkę i publicystkę oraz Karola Kalinowskiego (znanego także jako KaeReL), jednego z najbardziej oryginalnych i najciekawszych artystów komiksowych w Polsce, autora słynnej „Łaumy” i zdobywcy m.in. Nagrody im. Ferdynanda Wspaniałego dla Najlepszej Polskiej Książki dla Dzieci 2016 za "Kościsko".

Przeczytałem to z przyjemnością. Myślę, że to bardzo dobry sposób dotarcia do dzieci z legendą o początkach dziejów Polski. Fabuła jest prosta i bez wielkiego zadęcia. Nie ma nachalnej dydaktyki, ale jest aura tajemniczości. Dzieciom się spodoba, chociaż nie będzie to konkurencja dla internetu, niestety.

prof. dr hab. Przemysław Urbańczyk – archeolog

Może jednak warto spróbować i przedstawić swoim pociechom komiks jako alternatywną formę spędzenia czasu bez internetu? Komiksy niezmiennie są przecież modnei przyciągające uwagę najbardziej wymagających młodych czytelników.

Karol Kalinowski odpowiedzialny jest za rysunki do „Borki i Sambora” – na co dzień pracuje w bibliotece, a jego książki zdążyły już zdobyć uznanie wśród krytyków, a przede wszystkim odbiorców. Oto kilka nagród, które zdobył w ostatnich latach Kalinowski:

  • Wyróżnienie na Festiwalu Euroshorts 2005 za animowany film jednominutowy „Berek” (2005)
  • Nagroda Polskiego Stowarzyszenia Komiksowego za rok 2009 w kategorii najlepszy komiks polski – "Łauma" (2009)
  • Nagroda Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdańsku dla wydawnictwa KG za komiks Łauma, za najchętniej wypożyczany tytuł dla młodzieży (2009)
  • Nagroda dla "Łaumy" za Najlepszy Polski Album Komiksowy 2009/2010 na Międzynarodowym Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi.
  • II nagroda w ogólnopolskim konkursie na ekslibris „Feliks Nowowiejski w Olsztynie” (2010)
  • Nagroda im. Ferdynanda Wspaniałego dla Najlepszej Polskiej Książki dla Dzieci 2016 za "Kościsko"
Więcej o autorze możecie przeczytać tutaj:
Elżbieta Żukowska jest odpowiedzialna za scenariusz komiksu. W pracy badawczej skłania się obecnie ku wątkom słowiańskim we współczesnej fantastyce, ale zaczynała od szerszego spektrum, czego dowodem książka o mitologiach Andrzeja Sapkowskiego. Współpracuje stale z Czasem Fantastyki, gdzie ukazują się jej szkice o polskiej fantastyce i felietony filmowe. Autorka scenariuszy do komiksów o tematyce historycznej, takich jak:
Mamy nadzieję, że dzięki temu komiksowi Wasze dzieci pokochają początki naszej historii! 
_________________________

ISBN: 978-83-61391-13-15
Borka i Sambor część I

Autorzy: Elżbieta Żukowska, Karol Kalinowski
Redakcja: Łukasz Narolski
Koordynacja: Magda Robaszkiewicz (MPPP w Gnieźnie)
Korekta: Dariusz Stryniak (MPPP w Gnieźnie)
Łamanie: YOS Studio
Wydawca: Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie

Patronat:
 
 
 
 
 
 
Patronat medialny:
 
 
 
 
 
 

#komiks #historia #KaeReL #GalAnonim