Mistrzowie gnieźnieńskiego handlu - wystawa czasowa

Władysław Hass z żoną i synem we wnętrzu sklepu, 1945 r. (wł. MPPP w Gnieźnie).

Wystawa w przestrzeni miasta? Mamy w tym wprawę! Od 8 do 9 września 2017 r. w sklepie UMO przy ul. Dąbrówki 15 w Gnieźnie można było oglądać wystawę fotograficzną pt. „Mistrzowie gnieźnieńskiego handlu”.

Fotografie dokumentujące kilka najważniejszych postaci, które w wyjątkowy sposób zapisały się na kartach historii gnieźnieńskiego handlu pokazywaliśmy w ramach ich święta, czyli "Święta Gnieźnieńskiego Handlu". Wydarzenie powstało z inicjatywy Stowarzyszenia "SOS dla Gniezna".

W ramach wystawy przypomnieliśmy mieszkańcom Gniezna sylwetki znanych gnieźnieńskich przemysłowców i handlarzy, którzy prowadzili działalność gospodarczą na terenie miasta. Znalazły się wśród nich postacie z wyjątkowym dorobkiem, jak Bolesław Kasprowicz, ale i drobniejsi przedsiębiorcy, właściciele sklepów i innych punktów usługowych, w tym zakładów fotograficznych. Wystawie towarzyszyła kampania informacyjna dotycząca Interaktywnego Muzeum Gniezna, nowej inicjatywy, która powstała we współpracy z Klubem Przyjaciół naszego Muzeum. 

Patronat nad całym wydarzeniem objęli: Prezydent Mista Gniezna oraz Starosta Powiatu Gnieźnieńskiego.

​_______________________________________________

Kuratorzy wystawy: Magda Robaszkiewicz (Dział Obsługi Wystaw i Edukacji MPPP w Gnieźnie) oraz Jakub Magrian (Pracownia historyczna MPPP w Gnieźnie)
Współpraca: Klub Przyjaciół Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie

 

#wystawa #Gniezno #handel #historia