„Legenda o św. Wojciechu z Drzwi Gnieźnieńskich” - pakiet edukacyjny

„Legenda o św. Wojciechu z Drzwi Gnieźnieńskich” to nasz nowy projekt stworzony wspólnie z uczniami gnieźnieńskiego I Liceum Ogólnokształcącego. To w interesujący i nowoczesny sposób opowiedziana historia o człowieku, który zmienił bieg historii początków naszej państwowości. To nowoczesna i przystępna forma!


Pakiet edukacyjny dla szkół - materiały do pobrania (pliki PDF):
 

 

 

„Legenda o św. Wojciechu…” to różne sposoby prezentacji, które przybliżają nie tylko historię tytułowego bohatera na tle najdawniejszych dziejów Polski. Dowiecie się o żywocie czeskiego biskupa, ale również o skutkach politycznych, jakie były następstwem jego męczeńskiej śmierci. To także opowieść o czasach i ludziach wśród których żył pierwszy patron Polski. A rzeczywistość tego okresu nie zawsze odpowiada naszym wyobrażeniom o nich. Elementami projektu są: wystawa mobilna, animacja  oraz pakiet edukacyjny dla szkół z przykładowymi scenariuszami lekcji.

Projekt powstał dzięki dofinansowaniu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz środków z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego.

#