Muzyka w XIX-wiecznym Gnieźnie - Gnieźnieńskie Konwersatoria Historyczne

Zdjęcie: Museu de la Musica, piano Otter&Kyburz, Barcelona 1805 / WikimediaCommons


Tematyka kolejnego konwersatorium zapowiada się wyjątkowo interesująco. Tym razem gościem naszego Muzeum oraz współorganizatora wydarzenia - Instytutu Kultury Europejskiej UAM - będzie Dawid Jung, który opowie o muzyce w XIX-wiecznym Gnieźnie. Na spotkanie zapraszamy 30 listopada, o godz. 16.30 do siedziby Instytutu na ulicę Kostrzewskiego 5-7.

Dawid Jung urodził się w Kłecku, dorastał w Rybnie Wielkim niedaleko Kiszkowa. Z Gnieznem łączą go więzy zarówno rodzinne, jak i zawodowe, zasłynął m.in. jako organizator wielu wydarzeń kulturalnych łączących literaturę, sztukę i muzykę. Jego krąg zainteresowań i zakres działalności wzbudza szacunek: poeta, śpiewak operowy, krytyk literacki i teatralny, badacz kultury, wydawca, twórca i redaktor naczelny serii wydawniczej Biblioteka Współczesnej Poezji Polskiej, założyciel i redaktor Zeszytów Poetyckich, laureat prestiżowej nagrody - Medalu Młodej Sztuki (2014).

Na spotkaniu w ramach GMH Dawid Jung przybliży sylwetki zupełnie nieznanych rodzin muzycznych żyjących na terenie Gniezna w XIX wieku.

Wstęp wolny!

#muzyka #Gniezno #XIXwiek #konwerstarium