GNIEŹNIEŃSKIE KONWERSATORIA HISTORYCZNE – ZIELEŃ MIEJSKA I PARKI W GNIEŹNIE

fot. Zenon Chojecki (dzięki uprzejmości Andrzeja Krasy)

 

Zapraszamy na pierwszą w tym roku odsłonę Gnieźnieńskich Konwersatoriów Historycznych, które odbędą się 25 stycznia 2018 r. o godz. 16.30 w Miejskim Ośrodku Kultury w Gnieźnie.

 

Tym razem tematem spotkania będzie „Zieleń miejska i parki w Gnieźnie. Przeszłość i teraźniejszość”. W ostatnim czasie nie sposób przejść obojętnie wobec zmian, jakie zachodzą na terenach zielonych w Gnieźnie. Rewitalizacja objęła jedne z najbardziej reprezentatywnych miejskich parków: Park im. Tadeusza Kościuszki oraz Park im. Ryszarda Kaczorowskiego. Można się spodziewać, że już wkrótce kolejne tereny zielone zmienią swój wygląd. Dlatego warto przyjść na Gnieźnieńskie Konweratoria Historyczne, podczas których przedstawione zostaną dwie perspektywy rozwoju terenów zielonych: historyczna oraz współczesna.

 

 

Wieloletni kustosz Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie – Elżbieta Kowalska opowie, jak kształtowały się losy terenów zielonych w miejskiej przestrzeni Gniezna, kto był za nie odpowiedzialny i do jakich wzorów sięgano. Natomiast Małgorzata Kania – reprezentująca stanowisko obecnych władz miejskich, przybliży nam założenia modernizacji tych terenów, zarówno już zrealizowanych, jak i będących jeszcze w fazie planowania.

 

 

Wstęp wolny!

 

 

Prowadzący: Elżbieta Kowalska, Małgorzata Kania
25 stycznia (czwartek), godz. 16.30
Miejsce spotkania:
Miejski Ośrodek Kultury w Gnieźnie, ul. Łubieńskiego 11

 

 

#GnieźnieńskieKonwersatoriaHistoryczne #Gniezno #historia