Noc Muzeów w Gnieźnie 2018

Zdjęcie ze zbiorów MPPPG

W sobotę, 19 maja 2018 r. odbyła się kolejna Noc Muzeów w Gnieźnie. Jak co roku organizowała ją wspólnie z naszym Muzeum: Parowozownia Gniezno oraz Muzeum Zabytków Kultury Technicznej.

Każde z trzech gnieźnieńskich muzeów przygotowało wiele atrakcji. W naszym, mogliśmy zwiedzić nasze wystawy wraz z ich kuratorami, przyjrzeć się konfrontacjom muzealnym, czyli doświadczyć jak różnie patrzą na zabytek archeolodzy, historycy czy historycy sztuki. W programie swoje miejsce znalazły dwie, specjalne wystawy: Przedwojenne badania Józefa Kostrzewskiego oraz Motywy słowiańskie w sztuce 20-lecia, warsztaty tańca, potańcówka przy muzyce 20-lecia międzywojennego, kiermasz książek i wiele innych atrakcji.

 

Program Nocy Muzeów

 

Szczególną gratką byłą możliwość obejrzenia starych/nowych przestrzeni muzealnych remontowanych w ramach projektu „Ochrona dziedzictwa kulturowego w Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie - II etap". Była to niepowtarzalna i jedyna okazja, aby zobaczyć je na żywo, jeszcze przed tym jak zaczną pojawiać się w nich nowe wystawy!

 

Z okazji Nocy Muzeów, razem z Radiem Plus Gniezno, zorganizowaliśmy specjalny konkurs! W dniach od 14 maja do piątku 18 maja, ok. godz. 10:45 emitowane będy audycje o dawnym Gnieźnie. W każdej z nich usłyszeć można było jedno pytanie. Kartki z prawidłowymi odpowiedziami przynieść można było podczas tej wyjątkowej nocy do Muzeum. Dla osób z prawidłowymi odpowiedziami czekały muzealne upominki.

 

Audycja numer 1 - Kcyńska łata (14.05.2018)

Audycja numer 2 - Pomnik Chrobrego (15.05.2018)

Audycja numer 3 - Przemysłowe Gniezno (16.05.2018)
 
Audycja numer 4 - Rozrywki gnieznieńskie (17.05.2018)

Audycja numer 5 - Zmotoryzowane Gniezno (18.05.2018)

 

Specjalnie w tę noc kursowały dwa muzealne autobusy MPK Gniezno.

 

Rozkład jazdy autobusów

 

Bądźcie z nami za rok !

 

 

 

#NocMuzeów #Gniezno #historia