ZACZAROWANI HISTORIĄ. ZWIERZĘTA 1000 LAT TEMU

Zdjęcie: FOTOSTUBE

Wielkoformatowe plansze popularyzujące historię po raz kolejny pojawią się na witrynach sklepowych w centrum Gniezna. Nasze Muzeum kontynuuje rozpoczęty trzy lata temu projekt wystaw plenerowych, które dosłownie wychodzą na ulice miasta i przyciągają uwagę nie tylko mieszkańców, ale i turystów.

Tak jak w ubiegłym roku, bohaterami tegorocznej wystawy będą odtwórcy historyczni zaproszeni przez Muzeum do projektu "Żywe Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie". W dniach od 6 do 8 czerwca 2018 r. na wyspie nad jeziorem Jelonek opowiadali zaproszonym grupom szkolnym o tym, jakie znaczenie w życiu codziennym pierwszych Piastów odgrywały zwierzęta.

Projekt udokumentował znany gnieźnieński fotograf – Waldemar Stube i to jego zdjęcia będą prezentowane na wystawie. Zobaczycie na nich niezwykłych ludzi, którzy chętnie dzielą się swoją pasją i wiedzą. Odtwarzane przez nich dawne profesje pokazywały, w jaki sposób zwierzęta zapewniały przeżycie człowiekowi w czasach, kiedy każdy sam musiał zadbać o przyodzianie i wyżywienie rodziny. Zobaczycie m.in. rybaka, rogownika, bartnika i sokolnika.

Możemy tylko zapewnić, że tak jak sam projekt "Żywego Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie", tak i towarzysząca mu wystawa są dość nietypową formą popularyzacji historii, która nie tylko stawia na wiedzę i rzetelność ale przede wszystkim szuka bezpośredniego kontaktu z odbiorcą.

 

Zaczarowani historią

Żywe Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie

Zwierzęta 1000 lat temu

 

Otwarcie wystawy odbyło się 28 czerwca o godz. 12.00 w Restauracji „Zielony Stół” Gniezno, ul. Tumska 15

 

Autor fotografii: Waldemar Stube

Opracowanie merytoryczne: dr Michał Bogacki

Koordynacja: Magda Robaszkiewicz, Halina Kowalska

Opracowanie graficzne: YOS Studio

#Zwierzeta #1000latTemu #wystawa