„Czerwień...”. Oprowadzanie z kuratorem

fot. MPPP w Gnieźnie

 

Z myślą o przewodnikach oraz członkach Klubu Przyjaciół MPPP w Gnieźnie, w czwartek 12 lipca br. o godzinie 17.00 zorganizowane zostało darmowe, kuratorskie zwiedzanie naszej najnowszej wystawy "Czerwień - gród między Wschodem a Zachodem". Była to możliwość do zapoznania się m.in. z przepiękną biżuterią złotą i srebrną, bronią oraz przedmiotami codziennego użytku. Zwiedzanie odbyło się w towarzystwie kuratora wystawy pana Tomasza Janiaka (MPPP w Gnieźnie).

Wszystkie eksponaty, które prezentujemy na wystawie, związane są z grodem w Czermnie (dawnej Czerwieni) głównego ośrodka dawnych Grodów Czerwieńskich. Miejsca wyjątkowego, bo znajdującego się na pograniczu wplywów kultur Zachodu i Wschodu.


Jeśli jesteście zainteresowani dołączeniem do Klubu Przyjaciół Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie, wszelkie niezbędne informacje znajdziecie TUTAJ. Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby współtworzyć społeczność skupioną wokół naszego Muzeum i działającą na rzecz ochrony i promocji dziedzictwa historycznego, ale też zarazem miło spędzić czas i przy okazji twórczo rozwijać swoje zainteresowania.

Serdecznie zapraszamy!

#zwiedzanie #Czerwień #KlubPrzyjaciółMPPP