Tapeta historyczna na sierpień!

Pobierz tapetę TUTAJ
 

Specjalnie z myślą o Was rozpoczęliśmy akcję „Miesiąc z Muzeum”, której efektem jest comiesięczna nowa tapeta na pulpit.

W tym roku proponujemy nową odsłonę tego działania. Tym razem tematem przewodnim są zabytki z naszej nowej wystawy czasowej (otwarcie 10 lipca 2018 r.) „Czerwień – gród między Wschodem a Zachodem", którą prezentować będziemy do 4 listopada br. Co miesiąc zaproponujemy dwa przedmioty spośród ok. 1500 zabytków z tej ekspozycji. 

Akcję rozpoczęliśmy w 2016 r., a jej tematem były zabytki ze zbiorów Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie. W roku 2017 tematem przewodnim były zwierzęta, pochodzące z naszej kolekcji płytek ceramicznych i kafli.

Dzięki akcji „Miesiąc z Muzeum”, w wyniku ankiety przeprowadzonej na naszym profilu na portalu Facebook, możecie decydować o wyglądzie tapety na pulpit w Waszym komputerze! 

Chcesz mieć wpływ na tę decyzję? Zaglądaj na nasz profil na FB.

---------

Na SIERPIEŃ 2018 zaproponowaliśmy Wam do wyboru: srebrny kołt i cylindryczną kłódkę

Kołt - ozdoba paradnego nakrycia głowy Rusinek. Zabytek pochodzi ze skarbu nr I z Czermna, datowanego na 2 poł. XIII - XIV w.

Zabytek ze zbiorów Muzeum Regionalnego im. dr. Janusza Petera w Tomaszowie Lubelskim
 

Kłódka cylindryczna z żelaza z okresu średniowiecza.

Zabytek ze zbiorów Muzeum Regionalnego im. dr. Janusza Petera w Tomaszowie Lubelskim


 

------------------

Na jeden z tych zabytków można było oddać głos na naszym muzealnym fanpage\\\\`u. Internauci zdecydowali, że swoje pulpity ozdobią naszą tapetą, będącą zarazem kalendarzem, na którym widnieje srebrny kołt.

[tapeta na pulpit: pobierz plik]

#tapeta #historia #Czerwień #Czermno