Tapeta historyczna na listopad!

Pobierz tapetę TUTAJ

Specjalnie z myślą o Was rozpoczęliśmy akcję „Miesiąc z Muzeum”, której efektem jest comiesięczna nowa tapeta na pulpit.

W tym roku proponujemy nową odsłonę tego działania. Tym razem tematem przewodnim są zabytki z naszej nowej wystawy czasowej Archeologia Gniezna. Co miesiąc zaproponujemy dwa zabytki z tej ekspozycji.

Akcję rozpoczęliśmy w 2016 r., a jej tematem były zabytki ze zbiorów Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie. W roku 2017 tematem przewodnim były zwierzęta, pochodzące z naszej kolekcji płytek ceramicznych i kafli.

Dzięki akcji „Miesiąc z Muzeum”, w wyniku ankiety przeprowadzonej na naszym profilu na portalu Facebook, możecie decydować o wyglądzie tapety na pulpit w Waszym komputerze!

Chcesz mieć wpływ na tę decyzję? Zaglądaj na nasz profil na FB.

---------

Na LISTOPAD 2018 zaproponowaliśmy Wam do wyboru: okładzinę grzebienia i niewielki żelazny nożyk.

Okładzina grzebienia (X-XII w.). Niewielki fragment wykonany z poroża. Na powierzchni zdobiony jest rytą dekoracją, która składa się z czterech koncentrycznych kółek. Zabytek ze zbiorów Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie

Niewielki żelazny nożyk (XVI-XVII w.). Przedmiot z bardzo dobrze zachowaną rękojeścią mocowaną do trzpienia za pomocą nitów. Zabytek ze zbiorów Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie.

------------------

Na jeden z tych zabytków można było oddać głos na naszym muzealnym fanpage`u. Internauci zdecydowali, że swoje pulpity ozdobią naszą tapetą, będącą zarazem kalendarzem, na którym widnieje miniaturowe naczynie.

[tapeta na pulpit: pobierz plik]

#tapeta #historia #archeologia #Gniezno