Nowe Muzeum - nowe perspektywy współpracy. Seminarium dla nauczycieli

fot. MPPP w Gnieźnie

Nowe Muzeum – nowe perspektywy współpracy

Seminarium dla nauczycieli szkół podstawowych

24 listopada 2018 r., godz. 11.00-15.00

---

Założenia nowego programu edukacyjnego Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie przedstawiliśmy nauczycielom szkół podstawowych. Podczas seminarium jak będą realizowane zajęcia w 2019 roku. Nie zabraknie nowoczesnych technologii, zajęć praktycznych realizowanych w odnowionych przestrzeniach edukacyjnych, a przede wszystkim pracy z obiektem, który można wziąć do ręki.

Na potrzeby zajęć muzealnych przygotowaliśmy ponad 500 replik przedmiotów używanych przez naszych przodków ponad 1000 lat temu. Wykonano je w technologiach znanych we wczesnym średniowieczu, zgodnie z najnowszymi wynikami badań historycznych i archeologicznych. Poprzez poznanie tych przedmiotów, sposobu ich wykonania i przeznaczenia, chcemy dotrzeć do historii ludzi, którzy mogliby z nich korzystać w czasach Mieszka I i Bolesława Chrobrego. Dzięki nim nasze zajęcia mają szansę stać się ciekawym uzupełnieniem edukacji szkolnej.

Prezentując pszyłoroczny program zorganizowaliśmy pokazowe zajęcia:

Jak prowadzono wojny?

Prowadzący: Adam Bąkowski

Uszyj gacie dla Mieszka

Prowadząca: Marta Karalus-Kuszczak (pracownia warsztatowa)


Odbyła się też dyskusja poświęcona wystawie „Piastów malowane dzieje”, a dr Tomasz Janiak oprowadził uczestników seminarium po wystawach prezentowanych obecnie w Muzeum Początków Państwa Polskiego.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 pobierz plakat Nowe Muzeum - nowe perspektywy... (plik JPG)

Fot. MPPP w Gnieźnie
Fot. MPPP w Gnieźnie
Fot. MPPP w Gnieźnie
Fot. MPPP w Gnieźnie

#seminarium #nauczyciele #historia #edukacja