„Legenda o św. Wojciechu z Drzwi Gnieźnieńskich” w Wojnowicach.

kadr z filmu

25 listopada 2018 r. naszą wystawę mobilną „Legenda o św. Wojciechu z Drzwi Gnieźnieńskich” można było zobaczyć w Parafii Rzymsko - Katolickiej p.w. Św. Alberta Chmielewskiego w Wojnowicach.

Wystawa jest jednym z elementów projektu „Legenda o św. Wojciechu...”, w ramach którego powstały również: animacja (film), aplikacja na urządzenia mobilne oraz pakiet edukacyjny dla szkół.

Ważnym elementem projektu jest kilkuminutowa animacja ukazująca żywot Wojciecha inspirowana opowieścią z Drzwi Gnieźnieńskich. Elementem dodatkowym do animacji są alternatywne historie, czyli „co by było gdyby…”. Całość, dostępną także w angielskiej wersji językowej, zobaczyć można w serwisie YouTube.

W ramach projektu „Legenda o św. Wojciechu…” powstał też pakiet edukacyjny dla szkół z przykładowymi scenariuszami lekcji.

Animacja, wystawa, aplikacja multimedialna, materiały edukacyjne - wszystko po to, by móc w sposób przystępny i atrakcyjny popularyzować wiedzę o początkach naszej państwowości oraz ogólnie o wczesnym średniowieczu! Chcemy przybliżyć również różnym odbiorcom historię Drzwi Gnieźnieńskich - jednego z najcenniejszych zabytków sztuki romańskiej w tej części Europy.

---

25 listopada 2018 r
Parafia Rzymsko - Katolicka p.w. Św. Alberta Chmielewskiego
u. Kanałowa 20
godz. 11.30-14.00

---

Projekt powstał dzięki dofinansowaniu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz środków z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego.

#śwWojciech #Gniezno #WystawaMobilna