Tapeta historyczna na grudzień!

Pobierz tapetę TUTAJ

 

Specjalnie z myślą o Was rozpoczęliśmy akcję „Miesiąc z Muzeum”, której efektem jest comiesięczna nowa tapeta na pulpit.

W tym roku proponujemy nową odsłonę tego działania. Tym razem tematem przewodnim są zabytki z naszej nowej wystawy czasowej Archeologia Gniezna. Co miesiąc zaproponujemy dwa zabytki z tej ekspozycji. 

Akcję rozpoczęliśmy w 2016 r., a jej tematem były zabytki ze zbiorów Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie. W roku 2017 tematem przewodnim były zwierzęta, pochodzące z naszej kolekcji płytek ceramicznych i kafli.

Dzięki akcji „Miesiąc z Muzeum”, w wyniku ankiety przeprowadzonej na naszym profilu na portalu Facebook, możecie decydować o wyglądzie tapety na pulpit w Waszym komputerze! 

Chcesz mieć wpływ na tę decyzję? Zaglądaj na nasz profil na FB.

 

Na GRUDZIEŃ 2018 zaproponowaliśmy Wam do wyboru: żelazny klucz i masywną dulę.

Żelazny klucz do kłódki ( prawdopodobnie XIII-XIV w.) z poprzeczną stopką i uszkiem. Zabytek ze zbiorów Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie

 

Masywna dula żelazna (XVI-XVII w.). Zabytek ze zbiorów Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie.


------------------

Na jeden z tych zabytków można było oddać głos na naszym muzealnym fanpage`u. Internauci zdecydowali, że swoje pulpity ozdobią naszą tapetą, będącą zarazem kalendarzem, na którym widnieje żelazny klucz do kłódki.

[tapeta na pulpit: pobierz plik]

#tapeta #historia #archeologia #Gniezno