„Legenda o św. Wojciechu z Drzwi Gnieźnieńskich” - kolejny pokaz

kadr z filmu
 

10 stycznia 2018 r. otwieramy po raz kolejny wystawę mobilną „Legenda o św. Wojciechu z Drzwi Gnieźnieńskich”.  Tym razem gościmy w Tychowie. W siedzibie Gminnego Ośrodka Kultury w Tychowie można zwiedzać naszą wystawę do 9 lutego br. Wystawa jest jednym z elementów projektu „Legenda o św. Wojciechu...”, w ramach którego powstały również: animacja (film), aplikacja na urządzenia mobilne i pakiet edukacyjny dla szkół. 
 

Ważnym elementem projektu jest kilkuminutowa animacja ukazująca żywot Wojciecha inspirowana opowieścią z Drzwi Gnieźnieńskich. Elementem dodatkowym do animacji są alternatywne historie, czyli „co by było gdyby…”. Całość, dostępną także w angielskiej wersji językowej, zobaczyć można w serwisie YouTube.
 

 
 
 

W ramach projektu „Legenda o św. Wojciechu…” powstał też pakiet edukacyjny dla szkół z przykładowymi scenariuszami lekcji.

Animacja, wystawa, aplikacja multimedialna, materiały edukacyjne - wszystko po to, by móc w sposób przystępny i atrakcyjny popularyzować wiedzę o początkach naszej państwowości oraz ogólnie o wczesnym średniowieczu! Chcemy przybliżyć również różnym odbiorcom historię Drzwi Gnieźnieńskich - jednego z najcenniejszych zabytków sztuki romańskiej w tej części Europy.
 
---

10 stycznia - 9 lutego 2018 r.

Gminny Ośrodek Kultury w Tychowie
ul. Wolności 7, 78-220 Tychowo
otwarcie wystawy: 10 stycznia o godz. 10.00

Zapraszamy!

---

Następne pokazy wystawy Legenda o św. Wojciechu z Drzwi Gnieźnieńskich2018 roku:

12-22 lutego 2018
Miejsko Gminny Ośrodek Kultury w Bobolicach
pl. Zwycięstwa 5, 76-020 Bobolice
otwarcie wystawy: 12 lutego o godz. 9.00

27 lutego - 5 marca 2018
Dzierzgoński Ośrodek Kultury

ul. Krzywa 16, 82-440 Dzierzgoń
o
twarcie wystawy: 27 lutego o godz. 9.00

 

Projekt powstał dzięki dofinansowaniu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz środków z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego.
 

#świętyWojciech #wystawa #film #animacja