Borka i Sambor powracają!

Borka i Sambor. Mieszko

cena: 18,00 zł

__________________________

Zamów publikację:

t: 61 426 46 41 w. 210 | e: sklep@muzeumgniezno.pl

Zamawiający oświadcza, że zapoznał się z treścią Regulaminu i akceptuje jego postanowienia TUTAJ

1 marca 2020 r. ukazała się już czwarta część komiksu pt. "Borka i Sambor. Mieszko". Tym razem sympatyczna para dzieciaków zabiera nas do wczesnośredniowiecznego Gniezna, gdzie spotyka małego Mieszka – przyszłego założyciela państwa polskiego. Jeśli jesteście ciekawi, jakie przygody czekają naszych bohaterów; chcecie dowiedzieć się, co przydarzyło się Mieszkowi oraz całą rodziną przenieść się w magiczny świat dawnego państwa Polan, ta pozycja jest dla Was!

 

Autorzy:

Elżbieta Żukowska jest odpowiedzialna za scenariusz komiksu. W pracy badawczej skłania się obecnie ku wątkom słowiańskim we współczesnej fantastyce, ale zaczynała od szerszego spektrum, czego dowodem książka o mitologiach Andrzeja Sapkowskiego. Współpracuje stale z Czasem Fantastyki, gdzie ukazują się jej szkice o polskiej fantastyce i felietony filmowe. Autorka scenariuszy do komiksów o tematyce historycznej, takich jak: „Kapitan Wrona”, „Miasto z widokiem”.

 

Karol Kalinowski to autor rysunków do komiksu „Borka i Sambor”. Jego książki zdążyły już zdobyć uznanie wśród krytyków, a przede wszystkim odbiorców. Największy rozgłos przyniosły mu ostatnie wydawnictwa „Łauma” i „Kościsko”, których akcja osadzona jest między współczesnością a wątkami legendarnymi w pierwszym przypadku związanymi z legendą Jaćwingów, w drugim mitologią słowiańską.

 

Wydawca: Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie

ul. Kostrzewskiego 1, 62-200 Gniezno

T: 61 426 46 41, E: sekretariat@muzeumgniezno.pl

Zamówienia:

T: 61 426 46 41 w. 208, E: sklep@muzeumgniezno.pl

ISBN: 978-83-61391-17-3

##muzeum ##komiks ##Borka ##Sambor