Nasz nowy komiks ”Borka i Sambor” - już wkrótce w sprzedaży!

Fot. MPPP w Gnieźnie
 
Odpoczywajcie sobie na wakacjach, a kiedy z nich wrócicie czekać będzie na Was nasze nowe wydawnictwo. Będzie to komiks historyczno-przygodowy dla dzieci pt. „Borka i Sambor”, za którego odpowiedzialni są uznani twórcy literatury dziecięcej i nie tylko! Premiera komiksu odbędzie się jeszcze w pierwszej połowie września.
 
Scenariusz komiksu został oparty o opis zawarty w „Kronice polskiej” Anonima tzw. Galla, dotyczący postrzyżyn syna Piasta i syna Popiela oraz wizytę pielgrzymów. Do współpracy zaprosiliśmy Elżbietę Żukowską, literaturoznawcę, scenarzystkę i publicystkę oraz Karola Kalinowskiego (znanego także jako KaeReL), jednego z najbardziej oryginalnych i najciekawszych artystów komiksowych w Polsce. To właśnie ten ostatni odpowiedzialny jest za rysunki do „Borki i Sambora” – na co dzień pracuje w bibliotece, a jego książki zdążyły już zdobyć uznanie wśród krytyków, a przede wszystkim odbiorców. Oto kilka nagród, które zdobył w ostatnich latach Kalinowski:
  • Wyróżnienie na Festiwalu Euroshorts 2005 za animowany film jednominutowy „Berek” (2005)
  • Nagroda Polskiego Stowarzyszenia Komiksowego za rok 2009 w kategorii najlepszy komiks polski – "Łauma" (2009)
  • Nagroda Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdańsku dla wydawnictwa KG za komiks Łauma, za najchętniej wypożyczany tytuł dla młodzieży (2009)
  • Nagroda dla "Łaumy" za Najlepszy Polski Album Komiksowy 2009/2010 na Międzynarodowym Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi.
  • II nagroda w ogólnopolskim konkursie na ekslibris „Feliks Nowowiejski w Olsztynie” (2010)
  • Nagroda im. Ferdynanda Wspaniałego dla Najlepszej Polskiej Książki dla Dzieci 2016 za "Kościsko"
Więcej o autorze możecie przeczytać tutaj:
Elżbieta Żukowska jest odpowiedzialna za scenariusz komiksu. W pracy badawczej skłania się obecnie ku wątkom słowiańskim we współczesnej fantastyce, ale zaczynała od szerszego spektrum, czego dowodem książka o mitologiach Andrzeja Sapkowskiego. Współpracuje stale z Czasem Fantastyki, gdzie ukazują się jej szkice o polskiej fantastyce i felietony filmowe. Autorka scenariuszy do komiksów o tematyce historycznej, takich jak:
My już nie możemy się doczekać efektów naszej pracy z tak uznanymi autorami! Mamy nadzieję, że dzięki temu komiksowi Wasze dzieci pokochają początki naszej historii!
 
Patronat:
 
 
 
 
 
 
Patronat medialny:
 
 
 
 
 
 

#komiks #historia #KaeReL #GalAnonim