Zapraszamy przewodników i członków Klubu Przyjaciół MPPP w Gnieźnie

fot. MPPP w Gnieźnie

 

Zachęcamy wszystkich przewodników turystycznych oraz członków Klubu Przyjaciół MPPP w Gnieźnie do obejrzenia naszej nowej czasowej wystawy Czerwień – gród między Wschodem a Zachodem”. Oprowadzanie wraz z kuratorem odbędzie się 12 lipca 2018 r. o godzinie 17.00.

Z myślą o wszystkich przewodnikach oraz członkach Klubu w czwartek 12 lipca 2018 r. o godzinie 17.00 organizujemy darmowe, kuratorskie zwiedzanie naszej najnowszej wystawy. Będą mieli Państwo możliwość zapoznania się m.in. z przepiękną biżuterią złotą i srebrną, bronią oraz przedmiotami codziennego użytku. 

Wszystkie eksponaty, które prezentujemy na wystawie, związane są z grodem w Czermnie (dawnej Czerwieni) głównego ośrodka dawnych Grodów Czerwieńskich. Miejsca wyjątkowego, bo znajdującego się na pograniczu wplywów kultur Zachodu i Wschodu.


Kuratorem wystawy jest: Tomasz Janiak (MPPP w Gnieźnie)


Jeśli jesteście zainteresowani dołączeniem do Klubu Przyjaciół Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie, wszelkie niezbędne informacje znajdziecie TUTAJ. Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby współtworzyć społeczność skupioną wokół naszego Muzeum i działającą na rzecz ochrony i promocji dziedzictwa historycznego, ale też zarazem miło spędzić czas i przy okazji twórczo rozwijać swoje zainteresowania.

Serdecznie zapraszamy!

#zwiedzanie #Czerwień #KlubPrzyjaciółMPPP