Czekamy na Twoje zakupy.

Ucz się z nami

Program edukacyjny

 


"Się zaczęło w Polsce Piastów"

Tak nazwaliśmy nasz program edukacyjny, który realizujemy w Muzeum. Dzięki niemu przystępnie i ciekawie opowiadamy o tym, jak powstało nasze państwo, jak żyli i czym się zajmowali nasi przodkowie no i skąd w ogóle o tym wiemy. Pokazujemy, że historia to nie tylko wielkie bitwy i wydarzenia – to przede wszystkim ludzie, którym przyszło żyć w cieniu wielkiej polityki. A często, jedynym śladem tych ludzi są dziś zabytki prezentowane w Muzeum. Zajęcia muzealne w ramach programu podzieliliśmy na dwa rodzaje.

    • Lekcje muzealne (4 tematy) podczas których, za pomocą krótkich animacji, replik i naszej wiedzy opowiadamy o początkach państwa polskiego.
    • Warsztaty muzealne (4 tematy) są trochę jak dawne zajęcia praktyczno-techniczne, których uczestnicy uczą się wykonując różne przedmioty sposobami zbliżonymi do tych z wczesnego średniowiecza.

Zobacz ofertę lekcji muzealnych

Zobacz ofertę warsztatów muzealnych

 

Wszystkie zajęcia odbywają się w specjalnie przystosowanych, nowoczesnych pomieszczeniach. Zajęcia trwają 45 minut i dostosowane są do różnych grup wiekowych. Nie są przeznaczone wyłącznie dla szkół. Mogą w nich uczestniczyć także dorośli – w grupach zorganizowanych (pow. 10 osób).

Prowadzący zajęcia – nasi edukatorzy, to pasjonaci, którzy w umiejętny i przystępny sposób przybliżają wiedzę o najwcześniejszym okresie historii Polski.

Zajęcia realizujemy wyłącznie dla grup wcześniej zgłoszonych. Obecnie ze względu na pandemię zajęcia odbywają się wyłącznie w grupach 15-osobowych, warsztatów nie prowadzimy w ogóle.

 

Rezerwacji zajęć można dokonać:

 

CENY ZAJĘĆ MUZEALNYCH:

RODZAJ ZAJĘĆ CENA

Lekcje muzealne
(grupa powyżej 10 osób)

8 zł / os.

Warsztaty muzealne
(grupa powyżej 10 osób)

12 zł / os.

Opiekunowie grup

bezpłatnie