Poznaj nas


Rodzinna niedziela w Muzeum pobiła REKORD

Zdjęcie ilustrujące artykuł: Rodzinna niedziela w Muzeum pobiła REKORD
 


Rodzinna niedziela w Muzeum pobiła REKORD FREKWENCJI! Spotkanie pn. "Jak bawiono się we wczesnym średniowieczu?” odbyło się 26 lutego 2023 roku o godzinie 11.00.

O tym, że odwiedzicie nas tak licznie, zorientowaliśmy się około godziny 10.45, gdy w holu zaczęło robić się tłoczno i gwarno. Wiemy, że nasze Rodzinne niedziele w Muzeum cieszą się dużą popularnością, ale liczba uczestników w temacie wczesnośredniowiecznych zabawek, przerosła nasze najśmielsze oczekiwania. Tego dnia ODWIEDZIŁO NAS PONAD 150 OSÓB!

Tym razem zabraliśmy Was do świata rozrywki. Na początek dzieci otrzymały koperty ze zdjęciami zabytków. Zadanie polegało na odszukaniu ich wśród naszych eksponatów. Po "wystawowym wyścigu" zaprosiliśmy wszystkich do sali edukacyjnej. Tam rozpoczęliśmy część merytoryczną.

Opowiedzieliśmy, jak ludzie 1000 lat temu spędzali swój wolny czas, jak się bawili, czym i w co. Kluczem do odpowiedzi na to pytanie były oczywiście... zabawki! To o nich rozmawialiśmy, pokazywaliśmy i uczyliśmy. Pogadance towarzyszyła prezentacja multimedialna oraz pokazy praktyczne.

Na koniec warsztaty. Dzieci otrzymały wszystkie potrzebne materiały i wykonały szmacianą lalkę średniowieczną. Kreatywności nie było końca.

Już niedługo kolejne spotkanie. Pomożecie nam znów pobić rekord?


Rodzinna Niedziela weekend zabawki