Nasza oferta


Wystawy mobilne

Wystawy mobilne
 


Nasze wystawy mobilne są zaprojektowane tak, aby w łatwy i przystępny sposób móc je eksponować w szkołach, instytucjach kultury oraz w innych miejscach, którym bliskie jest upowszechnianie wiedzy o początkach państwa polskiego. Wystawy to niezwykle ciekawy element programu każdej z wyżej wymienionej instytucji. Zapewniamy, że ich narracja i forma audiowizualna trafi do szerokiej i różnorodnej publiczności.

Skąd w ogóle nazwa „wystawy mobilne”? A stąd, że ich organizacja i aranżacja, w tym transport, montaż i demontaż, jest prosty i ekonomiczny. To tekstylne ścianki, które po złożeniu, mieszczą się w samochodzie osobowym. Do wystaw dołączamy filmy, mobilne przewodniki, pakiety edukacyjne ze scenariuszami lekcji, czy interaktywne prezentacje.

Wystawy udostępniamy bezpłatnie. Jedyny koszt, który leży po stronie instytucji wypożyczającej to koszt transportu przy wypożyczeniu i zwrocie elementów wystawy.

W naszej ofercie znajdują się dwie wystawy mobilne: „Legenda o piastowskiej Matce Królów” opowiadająca o Świętosławie, jednej z najważniejszych kobiet przełomu I i II tysiąclecia oraz „Legenda o św. Wojciechu z drzwi gnieźnieńskich” o historii człowieka, który zmienił bieg historii początków naszej państwowości.

Pełna oferta wystaw mobilnych – tutaj

Chętnie udzielimy dodatkowych informacji, odpowiemy na pytania i zarezerwujemy termin:
t: 61 42 646 41 w. 210
e: rezerwacje@muzeumgniezno.pl