Czekamy na Twoje zakupy
Zapraszamy do sklepu

Zobacz


Rodzinna Ścieżka Zwiedzania

Rodzinna Ścieżka Zwiedzania
 


Stawiamy na rodzinne zwiedzanie! Dlatego właśnie w naszym Muzeum stworzyliśmy Rodzinną Ścieżkę Zwiedzania. Dzięki niej aktywnie i wspólnie - starsi i młodsi, dowiadują się wiele interesujących rzeczy o najdawniejszej historii naszego państwa, ale także o historii wczesnego średniowiecza w ogóle.

Nasza ścieżka to sześć stanowisk oraz kilkadziesiąt ciekawostek, które odnajdziecie w różnych częściach Muzeum. Dowiecie się z nich np. o tym skąd czerpiemy wiedzę o początkach Polski, kim byli pierwsi Piastowie, w jaki sposób sprawowali władzę, jak wyglądało życie ludzi przed wiekami oraz jakie państwa europejskie istniejące do dziś, powstały we wczesnym średniowieczu. Poza tym mnóstwo dat (które wszyscy kochamy) oraz zaskakujących informacji o początkach naszego kraju i wczesnośredniowiecznej Europie.

Wszystko zostało przygotowane w taki sposób by dorośli mogli zwiedzać wspólnie z dziećmi. Dla tych pierwszych są krótkie teksty pisane, dla tych drugich historyjki obrazkowe oraz rysunki oparte o nasze komiksy z serii „Borka i Sambor”. Do tego jeszcze specjalna gra planszowa pt. „Rex ambulans”.

Rodzinna Ścieżka Edukacyjna w doskonały sposób uzupełnia nasze wystawy, a przede wszystkim zawiera wiele ciekawych informacji, które, mamy taką nadzieję, zainspirują naszych gości, mniejszych i większych, do własnych poszukiwań na temat początków naszego państwa. A to, że nazwaliśmy ją „rodzinną” nie oznacza wcale, że nikt inny nie może za jej pomocą poznawać początków historii naszego kraju.

  • Rodzinna Ścieżka Zwiedzania "Jest jeszcze tyle do odkrycia" (pakiet edukacyjny)
  • Rodzinna Ścieżka Zwiedzania - bohaterowie, wydarzenia w komiksowym skrócie (karty pracy

Rodzinna Ścieżka Zwiedzania po Muzeum Państwa Polskiego w Gnieźnie została dofinansowana ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach Programu „Patriotyzm Jutra” oraz Samorządu Województwa Wielkopolskiego.

Scenariusz:
Michał Bogacki (MPPP)
Magdalena Robaszkiewicz (MPPP)

Partnerzy:
Szkoła SEN w Dublinie
Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu
Szkoła Podstawowa nr 2 im. im. Teofili z Działyńskich Szołdrskiej-Potulickiej w Kórniku

Patronat medialny:
TVP ABC
CzasDzieci.pl
Śladami Średniowiecza

Projekt i realizacja: 
YOS Studio