Zobacz też


Rodzinna Ścieżka Zwiedzania

Rodzinna Ścieżka Zwiedzania
 


Chcecie spędzić kreatywny czas z dziećmi? Zapewnić im moc atrakcji, a przy okazji przemycić trochę dodatkowej wiedzy? Wszystko to (i wiele więcej) zapewni Wam nasza Rodzinna Ścieżka Zwiedzania! To aktywność, dzięki której dzieci i rodzice bawią się w muzealnego poszukiwacza przygód i z mapą w dłoni przemierzają całe Muzeum (przy okazji dowiadując się więcej o historii naszego państwa i wczesnym średniowieczu w ogóle).

Nasza ścieżka to sześć stanowisk oraz kilkadziesiąt ciekawostek, które odnajdziecie w różnych częściach Muzeum. Dowiecie się z nich np. o tym skąd czerpiemy wiedzę o początkach Polski, kim byli pierwsi Piastowie, w jaki sposób sprawowali władzę, jak wyglądało życie ludzi przed wiekami oraz jakie państwa europejskie, istniejące do dziś, powstały we wczesnym średniowieczu. Poza tym, mnóstwo zaskakujących informacji i dat (które przecież kochamy).

Wszystko zostało przygotowane tak, aby zarówno dorośli, jak i dzieci, mogli cieszyć się czasem spędzonym razem. Dla tych pierwszych są krótkie teksty pisane, dla tych drugich historyjki obrazkowe, a do tego – specjalna gra planszowa pt. „Rex ambulans", mapa i quiz podsumowujący całą zdobytą wiedzę.

Rodzinna Ścieżka w doskonały sposób uzupełnia nasze wystawy, a to, że nazwaliśmy ją „rodzinną”, nie oznacza wcale, że nikt inny nie może za jej pomocą poznawać początków Polski. Zapraszamy do korzystania z atrakcji np. wycieczki z grupą dzieci.

Poniżej prezentujemy nasze materiały edukacyjne związane z tematem.

  • Rodzinna Ścieżka Zwiedzania "Jest jeszcze tyle do odkrycia" (pakiet edukacyjny)
  • Rodzinna Ścieżka Zwiedzania - bohaterowie, wydarzenia w komiksowym skrócie (karty pracy

Chętnie udzielimy dodatkowych informacji i odpowiemy na pytania:
e: rezerwacje@muzeumgniezno.pl
t: 61 42 646 41 w. 210

 

Rodzinna Ścieżka Zwiedzania po Muzeum Państwa Polskiego w Gnieźnie została dofinansowana ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach Programu „Patriotyzm Jutra” oraz Samorządu Województwa Wielkopolskiego.

Scenariusz:
Michał Bogacki (MPPP)
Magdalena Robaszkiewicz (MPPP)

Partnerzy:
Szkoła SEN w Dublinie
Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu
Szkoła Podstawowa nr 2 im. im. Teofili z Działyńskich Szołdrskiej-Potulickiej w Kórniku

Patronat medialny:
TVP ABC
CzasDzieci.pl
Śladami Średniowiecza

Projekt i realizacja: 
YOS Studio