Ucz się z nami


Zajęcia muzealne

Zajęcia muzealne
 


Oferta edukacyjna Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie

Się zaczęło w Polsce Piastów
Podczas zajęć, przystępnie i ciekawie, opowiadamy o tym, jak powstawało nasze państwo, jak żyli i czym zajmowali się nasi przodkowie no i skąd w ogóle o tym wiemy. Pokazujemy, że historia to nie tylko wielkie bitwy i wydarzenia – to przede wszystkim ludzie, którym przyszło żyć w cieniu wielkiej polityki. O codziennym życiu sprzed 1000 lat opowiadamy przy użyciu multimedialnych animacji oraz wykorzystując repliki przedmiotów dawnych, a mamy ich ponad 500!  

Gniezno w XIX wieku
To, prowadzona przez Muzealnego Detektywa, lekcja pełna starych fotografii, przedmiotów z epoki, anegdot o życiu codziennym mieszkańców oraz, wplecionych w narrację, elementów gwary poznańskiej i gnieźnieńskiej. Wszystko to sprawia, że historia Gniezna ubiegłego wieku staje się opowieścią pełną nietuzinkowych postaci i pełnych emocji wydarzeń.

Temat i formułę zajęć dostosowujemy indywidualnie do każdej z grup wiekowych. Nasi edukatorzy, to pasjonaci, którzy w umiejętny i przystępny sposób przybliżają wiedzę o najwcześniejszym okresie historii Polski. Uznanie i sympatię, zarówno nauczycieli jak i uczestników zajęć, zdobywają wysokim poziomem merytorycznym przekazywanej wiedzy, ale także umiejętnością zainteresowania tematem i zaangażowania w jego aktywne poznawanie.

Zajęcia prowadzimy w formie stacjonarnej w siedzibie Muzeum, online za pomocą platformy zoom czy wyjazdowej.

Pełna oferta naszych zajęć muzealnych – tutaj.

Zapraszamy także do odwiedzenia naszego Muzeum jako jednego z punktów edukacyjnych wycieczki szkolnej m.in. w ramach przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki „Poznaj Polskę” w obszarze Kultura i dziedzictwo narodowe.

Informacje o zwiedzaniu naszego Muzeum - tutaj.

Polecamy także nasze wystawy mobilne, Legenda o św. Wojciechu z drzwi gnieźnieńskich oraz Legenda o Piastowskiej Matce Królów: ich narracja i forma audiowizualna zostały przygotowane tak, aby trafić do szerokiej i różnorodnej publiczności, a  organizacja, w tym transport, montaż i demontaż jest prosty i ekonomiczny. Pełna oferta - tutaj

Współpracujemy z