Czekamy na Twoje zakupy
Zapraszamy do sklepu

Widziane po drodze. Reportaż o Interaktywnym Muzeum Gniezna

Widziane po drodze. Reportaż o Interaktywnym Muzeum Gniezna

Zapraszamy do obejrzenia reportażu poświęconego działającemu w ramach naszego Muzeum Interaktywnemu Muzeum Gniezna. Reportaż zatytułowany „Widziane po drodze. Mój fyrtel” zrealizowała Poznańska Telewizja podczas spaceru ulicą św. Wawrzyńca, który odbył się w dniu 23 września br.

Spacer po cmentarzu św. św. Piotra i Pawła

Spacer po cmentarzu św. św. Piotra i Pawła

Spacer w cyklu „100 metrów historii”, realizowany przez nasze Muzeum w ramach Interaktywnego Muzeum Gniezna, wyglądał inaczej niż zwykle. Muzealny Detektyw oprowadził uczestników nie wplatając zabawnych scenek teatralnych, nie opowiadał też w gwarze. Pewnego skupienia i powagi wymagało miejsce, którego tajemnice były odkrywane.

Weekend seniora z kulturą

Weekend seniora z kulturą

Nasze Muzeum wzięło udział w ogólnopolskiej akcji „Weekend seniora z kulturą”, która odbyła się w dniach 2-3 października 2021. Z tej okazji wszystkie osoby, które ukończyły 60. rok życia, mogły zwiedzić nasze Muzeum na preferencyjnych warunkach.

Nominacja w konkursie na certyfikat POT 2021

Nominacja w konkursie na certyfikat POT 2021

Z dumą informujemy, że nasze Muzeum otrzymało nominację w etapie regionalnym konkursu Polskiej Organizacji Turystycznej na Najlepszy Produkt Turystyczny – Certyfikat POT 2021.

Spacer ulicą św. Wawrzyńca

Spacer ulicą św. Wawrzyńca

Spacer ulicą św. Wawrzyńca to kolejne wydarzenie zorganizowane przez nasze Muzeum w ramach cyklu „100 metrów historii” będącego częścią projektu „Interaktywne Muzeum Gniezna 2021”.

„Smaki Dziedzictwa” Europejskie Dni Dziedzictwa 2021

„Smaki Dziedzictwa” Europejskie Dni Dziedzictwa 2021

Nasze Muzeum wzięło udział w Europejskich Dni Dziedzictwa, które odbywały się w dniach od 21 do 24 września pod hasłem „Smaki dziedzictwa”.

Izabella dla wystawy, katalogu i teledysków

Izabella dla wystawy, katalogu i teledysków

Izabella, nagroda wielkopolskich muzeów, ponownie trafiła w nasze ręce: doceniono naszą wystawę, wydawnictwa i działalność promocyjną.

Wystawa plenerowa „Przystanek: Cmentarz”
IMG

Wystawa plenerowa „Przystanek: Cmentarz”

Działające w ramach naszego Muzeum Interaktywne Muzeum Gniezna, przygotowało wystawę plenerową pt. „Przystanek: Cmentarz”. Można ją oglądać od 3 września do 4 listopada br. na terenie cmentarza św. św. Piotra i Pawła.

"Czy mam wejść do wody?" teledysk z Darkiem Malejonkiem

"Czy mam wejść do wody?" teledysk z Darkiem Malejonkiem

"Czy mam wejść do wody?" teledysk "Piast Superstars" czyli Darek Maleo Malejonek jako Mieszko I i Ewa Pitura jako Dobrawa.

„Ludwik Ćwikliński z Czerniejewa w ministry”. Spotkanie z prof. Waldemarem Łazugą
IMG

Spotkanie pt. „Tożsamość Fyrtli. Ludwik Ćwikliński z Czerniejewa w ministry” było kolejnym wydarzeniem zorganizowanym w ramach Interaktywnego Muzeum Gniezna 2021. Tym razem przygotowaliśmy je wspólnie z Urzędem Gminy Czerniejewo. Nasz gość – znawca i piewca historii Wielkopolski oraz Austro-Węgier – prof. Waldemar Łazuga, opowiedział o związanym z Czerniejewem i Gnieznem Ludwiku Ćwiklińskim.

1 2 3 4 5 następna