Wystawa „Legenda o piastowskiej Matce Królów” w szkole w Swarzędzu

Wystawa „Legenda o piastowskiej Matce Królów” w szkole w Swarzędzu

W ofercie Muzeum znajdziecie wystawy mobilne: "Legenda o piastowskiej Matce Królów" oraz "Legenda o św. Wojciechu". Obie zaprojektowano po to, aby w łatwy i przystępny sposób upowszechniać wiedzę o początkach państwa polskiego w szkołach, instytucjach kultury i innych podobnych placówkach.

Wystawa „Legenda o św. Wojciechu” w Sandomierzu

Wystawa „Legenda o św. Wojciechu” w Sandomierzu

W Sandomierzu też mieli wyjątkową Noc Muzeów! Jak się okazuje i my mamy w tym swój udział.

15 maja Muzeum nieczynne

15 maja Muzeum nieczynne

Zapraszamy w poniedziałek, 16 maja, od 9:00 do 18:00.

"Archeologia wysp. Wyspy na peryferiach monarchii wczesnopiastowskiej" w Muzeum w Ostródzie
WYSTAWY

Wystawa o siedmiu wyspach i działających tam, w okresie wczesnego średniowiecza, osadach, czyli nasza wystawa w Muzeum w Ostródzie.

Niezapomniana Noc Muzeów

Niezapomniana Noc Muzeów

Bezpłatne wejście, zwiedzanie Muzeum, magazynowe kryjówki zabytków, rabaty, wyprzedaże i wielki szał podczas Gnieźnieńskiej Nocy Muzeów!

Oferta pracy - specjalista ds. administracyjno-technicznych

Oferta pracy - specjalista ds. administracyjno-technicznych

Jesteście chętni do pracy w naszym Muzeum? Zapraszamy! Muzealników nigdy dość.

"Nie kitraj zabytków!" i pochwal się nimi w Muzeum

"Nie kitraj zabytków!" i pochwal się nimi w Muzeum

Chcesz ocalić od zapomnienia losy swoich bliskich? Masz przedmioty opowiadające o historii Gniezna? Napisz z nami ich nową historię!

"100 metrów historii", czyli spacer ulicą Tumską
IMG

"100 metrów historii", czyli spacer ulicą Tumską

Spacer ulicami miasta realizowany jest w ramach cyklu "100 metrów historii". 28 kwietnia 2022 r. odbyła się pierwsza, tego roku, wędrówka po mieście.

Wystawa plenerowa "Przystanek: Tumska"
IMG

Wystawa plenerowa "Przystanek: Tumska"

Zapraszamy na nową wystawę plenerową. Opowiemy o wydarzeniach, tajemnicach i legendach niezwykłej ulicy w centrum miasta.

"PrzedPolska" - nasz nowy teledysk

"PrzedPolska" - nasz nowy teledysk

Kolejna piosenka skomponowana, aby promować wystawę! Posłuchajcie o "PrzedPolsce"!

1 2 3 4 5 6 7 8 następna