Poznaj nas


Relacja z wernisażu wystawy "Wielolecie Muzeum"

Zdjęcie ilustrujące artykuł: Relacja z wernisażu wystawy "Wielolecie Muzeum"
 


Dnia 2 kwietnia 2023 roku o godzinie 12.00 odbył się wernisaż wystawy "Wielolecie Muzeum". To wystawa szczególna. Opowiada o wielu rocznicach ważnych dla naszego Muzeum, ale i gnieźnieńskiego muzealnictwa.

Dyrektor Michał Bogacki rozpoczął wernisaż od uroczystego przywitania gości. Potem podziękowaliśmy wszystkim zaangażowanym w tworzenie wystawy oraz opowiedzieliśmy o tym, jak ona powstawała. Po części formalnej przyszedł czas na to, co lubimy najbardziej... oprowadzanie! Podczas zwiedzania mieliśmy okazję z Wami porozmawiać, powspominać dawne czasy, byłych pracowników, usłyszeć minione zdarzenia. Nic tak nie cieszy nas, muzealników, jak Wasz uśmiech i radość w oczach oglądających archiwalne zdjęcia. Na koniec przyszedł czas na dobroci. Tym razem poczęstowaliśmy Was lampką szampana (bo skoro jubileusz to i toast musiał być!). Był tort, kawa, ciastka i urodzinowe krówki. Wszystko było pyyyszne.

Ten dzień zapadnie nam w pamięci na długo. To szczególne momenty dla naszego Muzeum. Bardzo dziękujemy Wam za tak liczne przybycie i wspólne świętowanie.


wystawa czasowa wielolecie wernisaż wystawy jubileusz

WIĘCEJ