Czekamy na Twoje zakupy
Zapraszamy do sklepu

Aktualności


Rodzinna Ścieżka Zwiedzania - nowa atrakcja

Zdjęcie ilustrujące artykuł: Rodzinna Ścieżka Zwiedzania - nowa atrakcja
 


21 listopada 2020 r. ostatecznie zakończyliśmy prace nad Rodzinną Ścieżką Zwiedzania. Stworzyliśmy ją z myślą o odwiedzających nas rodzinach. Nie jest to atrakcja przewidziana wyłącznie dla dzieci. Pomyślana i przygotowana została w ten sposób, aby wspólnie - młodsi i starci poznawali nie tylko tajniki początków naszej państwowości, ale także wczesnośredniowieczną Europę oraz źródła, z których badacze przeszłości czerpią swoją wiedzę.

Ścieżka składa się z kilku stanowisk usytuowanych w całym muzeum. Znajdziecie tam zarówno treści ilustrowane postaciami z komiksu "Borka i Sambor" - te oczywiście przeznaczone dla młodszych odbiorców, jak i poważniejsze teksty wyjaśniające różne zagadnienia - tworzone bardziej z myślą o dorosłych.

Ścieżka zachęca do aktywnego, wspólnego, wielopokoleniowego zwiedzania i poznawania najdawniejszej historii państwa polskiego.

Mamy nadzieję, że po ponownym otwarciu naszego muzeum, będzie ona się cieszyła dużym zainteresowaniem wszystkich - mniejszych i większych, naszych gości.

 


Rodzinna Ścieżka Zwiedzania oferta