Czekamy na Twoje zakupy
Zapraszamy do sklepu

Ucz się z nami


Lekcje muzealne

Lekcje muzealne
 


Lekcje muzealne

Zajęcia prowadzimy z wykorzystaniem zarówno krótkch filmików pełnych ciekawostek, jak i replik oraz rekonstrukcji przedmiotów wykorzystywanych w życiu codziennym 1000 lat temu w początkach państwa polskiego. Wśród tych ostatnich jest broń, biżuteria, odzież, narzędzia, przedmioty używane w kuchni, zabawki i wiele, wiele innych. Zgromadziliśmy ich do tej pory przeszło 500 - jest z czego wybierać! 
Jednakże, nawet najciekawsze pomoce dydaktyczne i najpiękniejsze przestrzenie nie zastąpią pasjonatów, którzy w umiejętny i przystępny sposób przybliżać będą wiedze. Nieskromnie, ale w oparciu o opinie dotychczasowych uczestników, powiemy o sobie, że nimi jesteśmy: nasi edukatorzy są wysoko oceniani przez nauczycieli i opiekunów grup. Doceniani są nie tylko za poziom merytoryczny przekazywanej wiedzy, ale także za umiejętność nawiązania kontaktu z grupą, zainteresowania tematem i zaangażowania uczestników. 
Proponujemy następujące tematy:

 • Legendarne początki Polski (z cyklu "Się zaczęło w Polsce Piastów")
  Opowiedzmy je raz jeszcze – i te bardziej, i te mniej znane. Wykorzystując interaktywną animację, stworzymy ich nowe wersje. Kto pierwszy?
 • Jak żyli ludzie 1000 lat temu? (z cyklu "Się zaczęło w Polsce Piastów")
  Zdecydowanie byli od nas zaradniejsi, a przedmioty, którymi się otaczali i posługiwali, wykonywali samodzielnie. Weźmiemy je do rąk i zastanowimy się: do czego służyły?
 • Jak powstawało państwo polskie? (z cyklu "Się zaczęło w Polsce Piastów")
  Każdy podręcznik opowiada o tym, przybliżając najważniejsze postacie i wydarzenia. My zaskoczymy Was ciekawostkami, których nie znajdziecie w żadnym szkolnym skrypcie! 
 • Jak dawniej wojowano? (z cyklu "Się zaczęło w Polsce Piastów")
  We wczesnym średniowieczu bitwy i wojny były codziennością naszych przodków. Wspólnie skompletujemy uzbrojenie woja i nauczymy się kilku zręcznościowych sztuczek. 
  oraz
 • Gniezno w XIX wieku w opowieści pełnej nietuzinkowych postaci i pełnych emocji wydarzeń, pełna starych fotografii, przedmiotów z epoki, anegdot o życiu codziennym mieszkańców oraz, wplecionych w narrację elementów gwary poznańskiej i gnieźnieńskiej. 

CENNIK LEKCJI MUZEALNYCH*

RODZAJ ZAJĘĆ CENA

lekcje muzealne
(grupa 10 - 15 osób, opiekunowie bezpłatnie)

 10 PLN / os.

*w przypadku lekcji poza Gnieznem doliczane są koszty dojazdu (1 km/1,50 PLN). 
Ważne:
aktualnie, w związku z ograniczeniami sanitarno-administracyjnymi, lekcje muzealne odbywają się w grupach do 15 osób. 

Nasze lekcje muzealne dostępne są także w formule online  (temat "Legendarne początki Polski" tylko stacjonarnie).

Chętnie udzielimy dodatkowych informacji, odpowiemy na pytania i zerezerwujemy termin:
nasz numer telefonu   61 42 646 41 wew. 210
nasz adres e-mail       rezerwacje@muzeumgniezno.pl

Pełna oferta zajęć muzealnych - tutaj. 
Regulamin zajęć prowadzonych przez nasze Muzeum - tutaj