Czekamy na Twoje zakupy
Zapraszamy do sklepu

Ucz się z nami


Lekcje muzealne online

Lekcje muzealne online
 


Nasze lekcje muzealne prowadzimy także online. W formule spotkań stawiamy na aktywność (i aktywizację) uczestników, interakcję i zadawanie pytań: cenimy dociekliwość i krytyczne myślenie.

Podczas lekcji wykorzystujemy specjalnie przygotowane edukacyjne materiały multimedialne, a wiedza i pasja prowadzących w połączeniu z ich niebanalnymi umiejętnościami artystycznym i teatralnymi sprawiają, iż historia Państwa i Miasta z łatwością wchodzi do głowy.

Proponujemy dwa tematy lekcji:

„Jak żyli ludzie 1000 lat temu?” z cyklu edukacyjnego „Się zaczęło w Polsce Piastów”

Podczas lekcji w (lekko) niekonwencjonalny i inspirujący sposób opowiadamy o tym jak wyglądali nasi przodkowie, co jedli, w co się ubierali, jednym słowem – jak żyli. Wykorzystujemy przy tym liczne repliki przedmiotów codziennego użytku oraz nasze krótkie filmy edukacyjne. Zajęcia stanowią świetne uzupełnienie programu szkolnego i są doskonałą powtórką wiadomości z zakresu historii Polski we wczesnym średniowieczu. Lekcje przygotowywane są zgodnie z wiekiem uczestników, dla grup przedszkolnych oraz uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

„Gniezno w XIX wieku” 

Podczas lekcji przedstawiamy zmiany, które dokonywały się w układzie przestrzennym Gniezna, a których efektem jest dzisiejsze miasto. Dowiecie się m.in. jakie budynki zniknęły z miejskiego krajobrazu, jak i z czego z czego budowano w minionej epoce, jaką rolę w życiu społecznym pełniły nowo powstające zabudowania. Nie zabraknie mrożącej krew w żyłach historii o wielkim pożarze w 1819 roku, który przyczynił się do prawdziwej rewolucji architektonicznej i gruntowej przebudowy Gniezna. Zdjęcia, krótkie filmy, przedmioty z epoki, anegdoty o życiu codziennym mieszkańców, wplecione w narrację elementy gwary poznańskiej i gnieźnieńskiej sprawiają, że historia miasta na przełomie XIX i XX staje się opowieścią pełną nietuzinkowych postaci i pełnych emocji wydarzeń. Lekcje przygotowane są z myślą o uczniach szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

 

Informacje organizacyjne:

Lekcje prowadzimy od poniedziałku do piątku na platformie Zoom (transmisja online) w godzinach 8.00 – 14.00, a w soboty po wcześniejszym uzgodnieniu.

Czas trwania lekcji to 45 minut.

Płatność – przedpłata – realizowana jest na podstawie faktury, na konto bankowe Muzeum.

Rezerwacji należy dokonać na minimum 3 dni robocze przed planowanym terminem lekcji, wysyłając formularz zgłoszenia na adres rezerwacje@muzeumgniezno.pl

Regulamin zajęć prowadzonych przez Muzeum Początków Państwa Polskiego

Instrukcja Zoom

RODZAJ ZAJĘĆ CENA

Lekcje online

(grupa do 25 osób)

50 zł

Zapraszamy do wzięcia udziału w naszych lekcjach muzealnych online.
Chętnie udzielimy dodatkowych informacji, odpowiemy na pytania - nasz telefon 61 42 646 41 wew. 210

Oferta lekcji muzealnych online