Ucz się z nami


Lekcje muzealne online

Lekcje muzealne online
 


W spotkaniach online stawiamy na aktywność (i aktywizację) uczestników, interakcję i zadawanie pytań: cenimy dociekliwość i krytyczne myślenie. Podczas lekcji wykorzystujemy specjalnie przygotowane edukacyjne materiały multimedialne, a wiedza i pasja prowadzących w połączeniu z ich niebanalnymi umiejętnościami artystycznym i teatralnymi sprawiają, iż historia Polski i Gniezna z łatwością wchodzi do głowy.

Z naszej oferty lekcji muzealnych polecamy szczególnie:

„Jak żyli ludzie 1000 lat temu?” z cyklu edukacyjnego „Się zaczęło w Polsce Piastów” 
Podczas lekcji w (lekko) niekonwencjonalny i inspirujący sposób opowiadamy o tym jak wyglądali nasi przodkowie, co jedli, w co się ubierali, jednym słowem – jak żyli. Wykorzystujemy przy tym liczne repliki przedmiotów codziennego użytku oraz nasze krótkie filmy edukacyjne. Zajęcia stanowią świetne uzupełnienie programu szkolnego i są doskonałą powtórką wiadomości z zakresu historii Polski we wczesnym średniowieczu. Lekcje przygotowywane są zgodnie z wiekiem uczestników, dla grup przedszkolnych oraz uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

„Gniezno w XIX wieku” 
Podczas lekcji przedstawiamy zmiany, które dokonywały się w układzie przestrzennym Gniezna, a których efektem jest dzisiejsze miasto. Dowiecie się m.in. jakie budynki zniknęły z miejskiego krajobrazu, jak i z czego z czego budowano w minionej epoce, jaką rolę w życiu społecznym pełniły nowo powstające zabudowania. Nie zabraknie mrożącej krew w żyłach historii o wielkim pożarze w 1819 roku, który przyczynił się do prawdziwej rewolucji architektonicznej i gruntowej przebudowy Gniezna. Zdjęcia, krótkie filmy, przedmioty z epoki, anegdoty o życiu codziennym mieszkańców, wplecione w narrację elementy gwary poznańskiej i gnieźnieńskiej sprawiają, że historia miasta na przełomie XIX i XX staje się opowieścią pełną nietuzinkowych postaci i pełnych emocji wydarzeń. Lekcje przygotowane są z myślą o uczniach szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

Informacje organizacyjne:

  • lekcje prowadzimy od poniedziałku do piątku na platformie Zoom (transmisja online) w godzinach 8.00 – 14.00, a w soboty po wcześniejszym uzgodnieniu (Instrukcja Zoom)
  • czas trwania lekcji to 45 minut.
  • płatność: przedpłata realizowana na podstawie faktury, na konto bankowe Muzeum.
  • rezerwacji należy dokonać na minimum 3 dni robocze przed planowanym terminem lekcji, wysyłając formularz zgłoszenia na adres rezerwacje@muzeumgniezno.pl

CENNIK LEKCJI MUZEALNYCH ONLINE

RODZAJ ZAJĘĆ CENA

lekcje muzealne online

80 PLN

Zapraszamy na nasze lekcje muzealne nie tylko online. Chętnie udzielimy dodatkowych informacji, odpowiemy na pytania i zarezerwujemy termin:
nasz numer telefonu   61 42 646 41 wew. 210
nasz adres e-mail       rezerwacje@muzeumgniezno.pl

Oferta lekcji muzealnych online - tutaj
Pełna oferta zajęć muzealnych - tutaj. 
Regulamin zajęć prowadzonych przez nasze Muzeum - tutaj