Interaktywne Muzeum Gniezna

"100 metrów historii", czyli spacer ulicą Tumską

"100 metrów historii", czyli spacer ulicą Tumską

Spacer ulicami miasta realizowany jest w ramach cyklu "100 metrów historii". 28 kwietnia 2022 r. odbyła się pierwsza, tego roku, wędrówka po mieście.

Wystawa plenerowa "Przystanek: Tumska"
IMG

Wystawa plenerowa "Przystanek: Tumska"

Zapraszamy na nową wystawę plenerową. Opowiemy o wydarzeniach, tajemnicach i legendach niezwykłej ulicy w centrum miasta.

Muzealny Detektyw w programie "Starszaki"
IMG

Muzealny Detektyw w programie "Starszaki"

Dzień Wszystkich Świętych był inspiracją do powstania specjalnego wydania programu „Starszaki” realizowanego przez Poznańską Telewizję. Autorzy programu zaprosili naszego Muzealnego Detektywa, w charakterze przewodnika po najstarszej i najbardziej znanej gnieźnieńskiej nekropolii, cmentarzu św. św. Piotra i Pawła.

Widziane po drodze. Reportaż o Interaktywnym Muzeum Gniezna

Widziane po drodze. Reportaż o Interaktywnym Muzeum Gniezna

Zapraszamy do obejrzenia reportażu poświęconego działającemu w ramach naszego Muzeum Interaktywnemu Muzeum Gniezna. Reportaż zatytułowany „Widziane po drodze. Mój fyrtel” zrealizowała Poznańska Telewizja podczas spaceru ulicą św. Wawrzyńca, który odbył się w dniu 23 września br.

Spacer po cmentarzu św. św. Piotra i Pawła

Spacer po cmentarzu św. św. Piotra i Pawła

Spacer w cyklu „100 metrów historii”, realizowany przez nasze Muzeum w ramach Interaktywnego Muzeum Gniezna, wyglądał inaczej niż zwykle. Muzealny Detektyw oprowadził uczestników nie wplatając zabawnych scenek teatralnych, nie opowiadał też w gwarze. Pewnego skupienia i powagi wymagało miejsce, którego tajemnice były odkrywane.

Spacer ulicą św. Wawrzyńca

Spacer ulicą św. Wawrzyńca

Spacer ulicą św. Wawrzyńca to kolejne wydarzenie zorganizowane przez nasze Muzeum w ramach cyklu „100 metrów historii” będącego częścią projektu „Interaktywne Muzeum Gniezna 2021”.

Wystawa plenerowa „Przystanek: Cmentarz”
IMG

Wystawa plenerowa „Przystanek: Cmentarz”

Działające w ramach naszego Muzeum Interaktywne Muzeum Gniezna, przygotowało wystawę plenerową pt. „Przystanek: Cmentarz”. Można ją oglądać od 3 września do 4 listopada br. na terenie cmentarza św. św. Piotra i Pawła.

„Ludwik Ćwikliński z Czerniejewa w ministry”. Spotkanie z prof. Waldemarem Łazugą
IMG

Spotkanie pt. „Tożsamość Fyrtli. Ludwik Ćwikliński z Czerniejewa w ministry” było kolejnym wydarzeniem zorganizowanym w ramach Interaktywnego Muzeum Gniezna 2021. Tym razem przygotowaliśmy je wspólnie z Urzędem Gminy Czerniejewo. Nasz gość – znawca i piewca historii Wielkopolski oraz Austro-Węgier – prof. Waldemar Łazuga, opowiedział o związanym z Czerniejewem i Gnieznem Ludwiku Ćwiklińskim.

”Złoto Aborygenów – Paweł Strzelecki i Modest Maryański”. Spotkanie w Trzemesznie
IMG

W ramach projektu Interaktywne Muzeum Gniezna odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Tożsamość Fyrtli”. Tym razem w Trzemesznie, pod tytułem: ”Złoto Aborygenów – Paweł Strzelecki i Modest Maryański.” Bohaterowie spotkania związani byli zarówno z Trzemesznem, Gnieznem, jak i Australią. Jeden z nich wytyczał geografię kontynentu, drugi był właścicielem kopalni złota i upatrywał w Australii drugą Polskę.

Spotkanie pt. „Melancholia a sopran polski z Witkowa – Claire Dux”
IMG

Spotkanie pt. „Melancholia a sopran polski z Witkowa – Claire Dux”

Drugie spotkanie z cyklu „Tożsamość Fyrtli” realizowane w ramach projektu Interaktywne Muzeum Gniezna dedykowane było wybitnej divie operowej z Witkowa. Claire Dux śpiewała w największych salach operowych zarówno Europy jak i USA. Życie i niesamowite podboje artystyczne „dziewczyny z Witkowa” przybliżył gnieźnieński regionalista, śpiewak operowy Dawid Jung.

1 2 następna