Interaktywne Muzeum Gniezna


IMG

"Przystanek: Targowisko"

Ludzie, folklor, historia, współczesność, nawiązania literackie – to motywy, które obecne były na wystawie plenerowej „Przystanek: Targowisko” prezentowanej na Targowisku przy ul. Warszawskiej w Gnieźnie. Wystawa przygotowana została przez pracowników Muzeum Początków Państwa Polskiego we współpracy z członkami grupy społecznościowej Interaktywne Muzeum Gniezna. Współorganizatorem wystawy jest Miejski Ośrodek Kultury
w Gnieźnie.
2021-05-15 - 2021-07-30
IMG

„Fotohistoria gnieźnieńskiego hokeja na trawie”.

Interaktywne Muzeum Gniezna, które działa w ramach naszego Muzeum zorganizowało kolejną w tym roku wystawę plenerową, tym razem poświęconą historii gnieźnieńskiego hokeja na trawie.
2021-08-15 - 2021-08-21
IMG

"Przystanek: Tumska"

Opowieść o wydarzeniach, tajemnicach i legendach ulicy Tumskiej, czyli o dziejach jednej z centralnych ulic miasta.
2022-04-26 - 2022-06-27
IMG

"Historia browarnictwa w Gnieźnie"

W ramach projektu Interaktywne Muzeum Gniezna nasze Muzeum przygotowało wystawę pt. „Historia browarnictwa w Gnieźnie”. Jest ona prezentowana w budynku Dobrego Browaru w Gnieźnie. Wystawa jest okazją do poznania historii gnieźnieńskiego browarnictwa od czasów wczesnego średniowiecza, poprzez działalność cechową piwowarów w okresie nowożytnym, aż do wielkiego rozkwitu lokalnego browarnictwa, który przypadał na przełom XIX i XX wieku.